Właśnie ogłoszono ważne rekomendacje dla części województwa. Dotyczą każdego mieszkańca

Autor Karolina Kraushar - 10 Sierpnia 2020
Warszawa przygotowuje się na jesienną falę zachorowańŹródło: Pixabay

Warszawa przygotowuje się na jesienną falę zachorowań. Wzrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 spowodowało nałożenie dodatkowych obostrzeń dotyczących zasad bezpieczeństwa, higieny oraz zachowania dystansu społecznego w 19 powiatach. Czy warszawianki i warszawiaków również czeka powrót obostrzeń, a stolica trafi do czerwonej strefy?

Warszawa w czerwonej strefie?

Warszawa przygotowuje się na wzrost zakażeń koronawirusem. - Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem, dlatego stolica przygotowuje się do jesiennej fali zachorowań. Skutki dalszego rozwoju epidemii mogą złagodzić m.in. szeroki dostęp do testów w kierunku COVID-19 oraz powszechne szczepienia przeciwko grypie - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Urząd m.st. Warszawa.

Dzisiaj grzeje:
1. Krzysztof Jackowski nie mógł dłużej zwlekać. Pilnie alarmuje wszystkich Polaków, sytuacja jest poważna
2. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania

Eksperci Warszawskiej Rady Polityki Społecznej o koronawirusy

Opiniotwórczy i doradczy organ Prezydenta m.st. Warszawy do spraw ochrony zdrowia, czyli Warszawska Rada Polityki Zdrowotnej na ostatnim posiedzeniu skupiła się nad tym jak najlepiej chronić zdrowie i życie warszawianek i warszawiaków jesienią. - Eksperci zwrócili uwagę na konieczność zwiększenia kontroli przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania: noszenia maseczek i zachowania dystansu. Rozluźnienia już teraz skutkują gwałtownym skokiem zachorowań na COVID-19. A jesienią będzie jeszcze gorzej, gdy dojdzie do tego grypa. Tłok w przychodniach i szpitalach może być olbrzymi. Musimy się na to odpowiednio przygotować – poinformował Paweł Rabiej, Przewodniczący Rady i wiceprezydent Warszawy.

Rekomendacje Rady

Warszawska Rada Polityki Zdrowotnej zaleca wprowadzenie szerokich szczepień przeciwko grypie. - Istotne jest, by jak najwięcej osób zwiększyło jesienią odporność, szczepiąc się przeciwko grypie, by uniknąć zachorowania. Objawy ciężkiej grypy mogą być mylone z objawami COVID-19, a duża liczba chorych na grypę będzie obciążać szpitale i przychodnie – zauważył wiceprezydent. Rada rekomenduje również powstanie systemu szybkiej diagnostyki COVID-19 oraz stworzenia wielu punktów, w których możliwe będzie przeprowadzenie testów na masową skalę.

Warszawa w czerwonej strefie - od kiedy?

Liczba zakażonych koronawirusem zmienia się z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. O tym, czy Warszawa dołączy do czerwonej strefy, zależy od dynamiki wzrostu zakażeń koronawirusa w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli w ciągu doby będzie powyżej 12 zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców, wtedy powiat zostanie włączony do czerwonej strefy. Gdy zarażonych jest między sześć, a 12 osób na 10 tysięcy, wtedy powiat trafia do żółtej strefy. Duża liczba mieszkańców w stolicy zwiększa jej szanse, na trafienie do jednej ze stref.

Strefa czerwona - obostrzenia

W zeszły czwartek na porannej konferencji prasowej szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski powiedział o wprowadzeniu żółtych i czerwonych strefach w powiatach, gdzie występuje dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem. W tych powiatach obowiązuje m. in. zakaz organizacji kongresów i targów, zamknięto wesołe miasteczka i parki rozrywki oraz zmniejszono limit osób na weselach.

Wszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, właśnie przekazano smutne informacje, nie żyjeWszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, właśnie przekazano smutne informacje, nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępować
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Policja przekazały tragiczne informacje. Konieczna natychmiastowa akcja służb
  4. Nagle usłyszeli dziwne dźwięki dochodzące z ziemi. Kiedy poznali powód aż ich zmroziło
  5. Wypadek na Jeziorze Zegrzyńskim. Zderzyły się dwa skutery wodne
  6. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News