Uwaga, autobusy i tramwaje zmieniają rozkłady jazdy. Co się zmieni?

Autor Alicja Guz - 24 Czerwca 2020
autobus komunikacji miejskiejŹródło: um.warszawa.pl

Oficjalnie rok szkolny kończy się 26 czerwca. Na czas wakacji zmieni się kursowanie niektórych linii autobusowych, tramwajów i metra. Ponieważ w okresie letnim mniej osób korzysta z transportu publicznego, Zarząd Transportu Miejskiego odpowiednio dostosuje liczbę pojazdów wysyłanych codziennie na warszawskie ulice. Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 29 czerwca.

Zmiany w rozkładzie jazdy transportu miejskiego

Rok szkolny oficjalnie kończy się 26 czerwca. Na czas wakacji, kiedy transportem miejskim podróżuje znacznie mniej osób, wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych, tramwajów i metra. - Zarząd Transportu Miejskiego dostosowuje liczbę pojazdów wysyłanych codziennie do obsługi linii do mniejszego zainteresowania pasażerów - poinformowała Karolina Gałecka rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy. - W tym roku dodatkowo musieliśmy wziąć pod uwagę wprowadzone przez rząd limity liczby pasażerów w pojazdach - dodała.

Dzisiaj grzeje:
1. Ścieki znów wleciały do Wisły. Władze się tłumaczą, mieszkańcy są oburzeni
2. Fotoradary za chwilę wylądują na złomie. Mandaty posypią się z dużo skuteczniejszych urządzeń

Jakie zmiany czekają podróżujących?

Jak podaje Urząd Miasta, tegoroczne zmiany to niewielkie zmiany częstotliwości, np. z 4 na 5 minut, z 5 na 10 minut, z 7,5 na 10 minut czy z 15 na 20 minut. - Skoordynujemy rozkłady wybranych linii tak, aby na wspólnym odcinku trasy podjeżdżały na przystanki "na przemian", dzięki czemu pasażerowie będą mieli swoje połączenia częściej - zakomunikowała Karolina Gałecka. - Będziemy obserwowali napełnienia pojazdów i elastycznie reagowali na frekwencję - dodała. Tak będzie między innymi z autobusami linii 110 i 210, 511 i 723/731, 716 i 717, 738 i 140/340.

Akcja służb w urzędzie. Przeszukują budynek, ewakuacjaAkcja służb w urzędzie. Przeszukują budynek, ewakuacjaCzytaj dalej

Zastępcze linie autobusowe

Urząd Miasta poinformował, że trwają przygotowania do uruchomienia zastępczych linii autobusowych. Początkowo będą trzy takie linie. Ich zadaniem będzie wozić pasażerów podczas zaplanowanych na wakacje remontów i inwestycji. - Wydłużymy godziny kursowania linii 185, którą można dojechać nad Wisłę. Od 1 lipca wrócą także zawieszone na początku pandemii kursy niektórych linii "L". Od pierwszego weekendu lipca w soboty i niedziele wydłużymy trasę wybranych kursów linii S3 Szybkiej Kolei Miejskiej do Radzymina - dzięki temu będzie można dojechać nad Zalew Zegrzyński, do Nieporętu. Od 20 czerwca w weekendy i dni wolne od pracy autobusy linii 800 kursują do Palmir w Puszczy Kampinoskiej - wymieniła Karolina Gałecka.

Zmiany w autobusach od końca czerwca

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 29 czerwca. Zacznie on obowiązywać dla linii: 110, 140, 150, 185, 210, 250, 340, 702, 704, 709, 710, 713, 714, 716, 717, 719, 723, 724, 727, 729, 730, 731, 736, 738, 742, 750 oraz 511. - Zawieszone zostanie kursowanie linii 304 i 332, a w dni powszednie autobusy linii 201 będą jeździły trasą jak w dni wolne - poinformowała Gałecka.

Nietrzeźwy kierowca rozbił się na Grochowskiej. Uszkodzone cztery auta, dwa pasy zablokowaneNietrzeźwy kierowca rozbił się na Grochowskiej. Uszkodzone cztery auta, dwa pasy zablokowaneCzytaj dalej

Wakacyjne zmiany w tramwajach

Jak podaje Karolina Gałecka: "Z powodu remontów zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 11 i 14, a 25 będzie miała trasę skróconą do pl. Narutowicza". Co więcej, zmienią się również godziny kursowania składów linii 13. Z kolei tramwaje linii: 1, 2, 9, 17 i 33 w godzinach szczytu będą jeździły co 5 minut, a pozostałych linii co 7,5 minuty.

Metro w wakacje

Wakacyjne zmiany dotknął również warszawskie metro. W godzinach szczytu pociągi linii M1 będą podjeżdżały na perony co 2 minuty 50 sekund. Z kolei linii M2 co 3 minuty 30 sekund. Bez zmian pozostaje rozkład jazdy SKM.

Ważne słowa ministra w mediach. Gigantyczna powódź po burzach i ulewach w Polsce nam nie groziWażne słowa ministra w mediach. Gigantyczna powódź po burzach i ulewach w Polsce nam nie groziCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa metry przed Morawieckim grupa starszych mężczyzn zaczęła szarpać młodą kobietę. "Założyli jej reklamówkę na głowę"
  2. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Był członkiem legendarnej ekipy
  3. Nagłe testowanie na komendzie. Przebadano prawie dwa tysiące policjantów
  4. Chore, zaniedbane i martwe zwierzęta w schronisku na Mazurach. Stanowcza reakcja władz Warszawy, pomogą psom
  5. Cała Polska szuka zaginionego szopa. Wysoka nagroda dla znalazcy. Widziałeś tego słodziaka?
  6. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary
Policja prosi o pomoc w identyfikacji. Ciało mężczyzny wyłowiono z WisłyPolicja prosi o pomoc w identyfikacji. Ciało mężczyzny wyłowiono z WisłyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News