Podjęto nagłą decyzję, wielu Polaków będzie musiało zmienić plany. Polska ponownie na "żółtej liście"

Autor Alicja Guz - 23 Sierpnia 2020
wakacje, żółta listaŹródło: Pixabay

Wakacje trwają, ale wielu Polaków będzie musiało zmienić swoje urlopowe plany. W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej Polska ponownie znalazła się na tzw. "żółtej liście" Słowenii. Oznacza to spore komplikacje dla osób wybierających wypoczynek właśnie w tym kraju.

Wakacje z problemami

Wakacje jeszcze się nie kończą. Wielu Polaków dopiero teraz planuje urlopowe wyjazdy. Część z nich decyduje się na wczasy za granicą. Niestety panująca epidemia koronawirusa nie ułatwia wypoczynku, a nawet potrafi całkowicie zepsuć plany. Problemy mogą mieć osoby wybierające się na Słowenię. - W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej od 21 sierpnia 2020 r. Polska ponownie znalazła się na tzw. "żółtej liście" - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło
2. Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeń

Co to oznacza?

Przede wszystkim to, że wszystkich Polaków, którzy chcieliby na terytorium Słowenii pozostać dłużej niż 12 godzin (poza ściśle określonymi wyjątkami), obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Jak podaje MSZ: "OBOWIĄZEK KWARANTANNY NIE DOTYCZY OSÓB W TRANZYCIE ( w tym również tych przybywających z krajów znajdujących się na tzw. "czerwonej liście"), JEŻELI ICH POBYT NA TERYTORIUM SŁOWENII NIE PRZEKRACZA 12 GODZIN!"

Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwoPrawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Co jeśli wcześniej wykupiono wczasy?

Podjęta przez Słowenię decyzja nie oznacza jednak, że wczasy w tym kraju są całkowicie niemożliwe. "Obywatele RP posiadający potwierdzoną rezerwację (dokonaną przed 21.08), mogą przyjechać do Słowenii pod warunkiem przedłożenia negatywnego wyniku testu na COVID-19, który nie jest starszy niż 36 godzin i został wykonany w kraju UE lub strefy Schengen" informuje MSZ.

Co z autokarami międzynarodowymi?

Międzynarodowe autokary przejeżdżające tranzytem przez Słowenię co do zasady nie powinny zatrzymywać się na terytorium Słowenii. Wyjątkiem są pilne potrzeby fizjologiczne i medyczne kierowcy lub pasażerów. Wówczas autobus może jednorazowo opuścić do 5 osób, pod warunkiem zdezynfekowania rąk i założenia maski ochronnej. Co ważne, maskę ochronną zdejmuje się po powrocie do autobusu.

Pilny apel do GIS. Nie można czekać, chodzi o dzieciPilny apel do GIS. Nie można czekać, chodzi o dzieciCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Niewyobrażalny huk nad Warszawą. Co się dzieje?
  4. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  5. Potwierdzili nowe ognisko. Wszystkich wysłali na kwarantannę
  6. Lekarz nie mógł milczeć. Prawda o zdrowiu Kaczyńskiego przedostała się do mediów, rodzina potwierdza
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News