Policyjne psy zginęły w wyniku awarii rurociągu. Właściciel instalacji kupi i przeszkoli nowe zwierzęta

Autor Karolina Sarniewicz - 20 Kwietnia 2020
Zmarłe psy policyjneŹródło: Policja

Veolia Energia Warszawa odkupi Komendzie Stołecznej Policji sześć psów policyjnych - poinformowała rzeczniczka firmy Aleksandra Żurada. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Zginęły policyjne psy

W lutym w Warszawie doszło do awarii jednej z rur ciepłowniczych przy ul. Jagiellońskiej. Gorąca woda ze skorodowanej rury zalała boksy, w których znajdowało się sześć policyjnych psów: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Zwierzęta zginęły w męczarniach. Już wtedy firma Veolia Energia zapewniała w rozmowach z mediami, że chce zadośćuczynić tej stracie i rozważa zakup nowych psów dla policji. W poniedziałek tę informację potwierdziła nam oficjalnie rzeczniczka Aleksandra Żurada.

Dzisiaj grzeje:
1. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu
2. Poszli pod dom Kaczyńskiego i dokonali zdumiewającego odkrycia. Interweniujący policjanci nie wiedzieli, jak się zachować

Sfinansują szkolenia

- Veolia Energia Warszawa i Komenda Stołeczna Policji od początku prowadziły rozmowy w atmosferze otwartości i zrozumienia sytuacji - powiedziała Żurada - Od zdarzenia minęły niecałe dwa miesiące, a wynikiem tej współpracy jest między innymi refundacja zakupu sześciu psów oraz cyklu szkolenia. Szczegóły w tej sprawie są jednak na bieżąco omawiane między Komendą Stołeczną Policji a firmą Voelia Energia.

Remont budynku

Voelia ma sfinansować także remont praskiej siedzibę komórki osmologicznej policji. - Terminy prac związanych z odtworzeniem siedziby są tematem bieżących wspólnych ustaleń, ale zapewniam, że te prace postępują - podsumowała Żurada.

Warszawa oszczędza z powodu koronawirusa. Miasto ogranicza wydatki na marketingWarszawa oszczędza z powodu koronawirusa. Miasto ogranicza wydatki na marketingCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski szykuje kolejne ograniczenia. Chodzi o pracę, zwłaszcza służba zdrowia ma powody do radości
  2. Ważna decyzja ws. powrotu Ekstraklasy. Padła data, na którą kluby czekały od dawna
  3. Jest propozycja nowej daty wyborów prezydenckich. Opozycja chce stanu klęski żywiołowej
  4. Nadchodzi duża zmiana pogody. IMGW już wydało ostrzeżenia
  5. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  6. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia
Ważny termin obowiązujący wszystkich Polaków został przełożony. Jeśli go przegapisz, zapłacisz ogromną karęWażny termin obowiązujący wszystkich Polaków został przełożony. Jeśli go przegapisz, zapłacisz ogromną karęCzytaj dalej

Następny artykuł