Viki Gabor zaatakowana przed sklepem. Matka wokalistki przerwała milczenie, jest oświadczenie

Autor Aleksandra Olbryt - 18 Września 2020
Viki GaborŹródło: Piotr Molecki/East News

Viki Gabor to 13-letnia piosenkarka urodzona w Hamburgu. Była finalistką drugiej edycji The Voice Kids w 2019 roku. Zwyciężyła 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. PAP podaje, że wieczorem 11 września około godziny 22.30 Viki razem ze swoim ojcem Dariuszem i matką Eweliną wybrała się do jednego ze sklepów przy ul. Konstruktorskiej na Mokotowie. Ojciec piosenkarki wszedł do środka, a ona wraz z mamą czekały przed wejściem. Wtedy pojawili się młodzi napastnicy, którzy zaczęli kierować w stronę 13-latki wulgarne epitety i żądać od niej pieniędzy.

Viki Gabor i jej bliscy w opałach

Viki Gabor, polska wokalistka romskiego pochodzenia, padła ofiarą zaczepek, a gdy w jej obronie stanął ojciec, napastnicy dotkliwie go pobili. Do zdarzenia doszło 11 września. O wszystkim poinformowali policjanci z Komendy Rejonowej Policji II (Mokotów, Ursynów, Wilanów). Gdy ojciec nastoletniej gwiazdy wszedł do sklepu, do Viki i jej mamy podeszła grupka wyrostków, wśród których byli Kamil T. (17 l.) oraz o rok starszy Dominik P. Piosenkarka wraz z mamą odeszły na bok. W tym momencie pojawił się ojciec 13-latki i zwrócił uwagę agresorom. Wtedy młodzi napastnicy rzucili się na 49-latka, powalili go na ziemię i zaczęli kopać. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który rzucił się na pomoc napadniętemu mężczyźnie. Oprócz tego o zdarzeniu natychmiast powiadomił policję. Kamil T., oraz Dominik P. zdążyli uciec.

Dzisiaj grzeje:
1. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane

2. Już niebawem blisko 2 tys. Polaków otrzyma specjalne wezwania. Powód będzie zaskoczeniem
3. GIS właśnie wydał pilne ostrzeżenie, konsekwencje mogą być tragiczne. Wiele osób uwielbia produkt

PILNE: Krew, łzy i śmierć. Makabryczne wydarzenia w warszawskim domu opiekiPILNE: Krew, łzy i śmierć. Makabryczne wydarzenia w warszawskim domu opiekiCzytaj dalej

Błyskawiczne zatrzymanie

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik KRP II, podkom. Robert Koniuszy, policjanci pojawili się na miejscu kilka minut po zgłoszeniu. - Ustalili okoliczności zajścia oraz rysopisy podejrzanych. Pobitemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna przez ratowników medycznych. Nie wymagał on hospitalizacji - poinformował podkom. Koniuszy. Rzecznik wskazał, że już po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali 17-latka oraz jego o rok starszego wspólnika. Dodał, że obaj byli pod wpływem alkoholu.

Ojciec Viki Gabor rozpoznał napastników

- Rozpoznani przez pokrzywdzonego napastnicy trafili do policyjnych cel. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego rodziny - przekazał PAP nadkom. Koniuszy. Za zarzucany czyn mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Oświadczenie rodziny

"Kochani, fakt jest taki, że zdarzenie z 11.09.2020 naprawdę miało miejsce. Jest to dla nas bardzo smutne, ze w czasach, w których żyjemy, nie możemy czuć się bezpieczni. Na całe szczęście mój mąż (tata Viki) czuje się dobrze, choć odniósł kilka poważnych obrażeń – dziękujemy za troskę. Z tego miejsca przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy udzielili nam tego dnia pomocy: ochroniarzowi, który zareagował na tę sytuację, policji za szybką interwencję i uchwycenie sprawców (Komenda Rejonowa Policji Warszawa ll, ul. Malczewskiego 3/5/7), dziękujemy medykom i przechodniom, którzy nie przeszli obojętnie i udzielili wsparcia w schwytaniu sprawców" - napisała w oświadczeniu Ewelina Gabor, mama wokalistki. "Mamy nadzieję, że sprawcy poniosą odpowiednią karę i że to będzie dla nich nauczka na całe życie. Bardzo prosimy o uszanowanie prywatności naszej rodziny i zaprzestanie kontaktowania się celem uzyskania komentarza" - dodała.

Chcieli pozbawić 20-latka ucha, mieli ze sobą nożyczki. Brutalny atak w WarszawieChcieli pozbawić 20-latka ucha, mieli ze sobą nożyczki. Brutalny atak w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pod pałacem prezydenckim gromadzą się tłumy, zaraz się zacznie. Wiemy, co się dzieje
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
  4. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
  5. Wiadomości TVP znów wzięły się za Warszawę. Miliony widzów z niedowierzaniem oglądały, co pokazali
  6. Kinga Duda nie zarobi doradzając ojcu. Ale inni doradcy dostają duże pieniądze – ujawniamy kwotę

50 kotów perskich żyło w porażających warunkach. Straszną męczarnię przerwał dopiero cud50 kotów perskich żyło w porażających warunkach. Straszną męczarnię przerwał dopiero cudCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News