W weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchu i parkowaniu

Autor Karolina Kraushar - 29 Lipca 2020
Utrudnienia w ruchu 1 sierpniaŹródło: ztm.waw.pl

Utrudniania na warszawskich drogach. Nastąpią zmiany w ruchu i parkowaniu w dniach od 29 lipca do 5 sierpnia. Swoje trasy zmienią również autobusy i tramwaje. Utrudnienia w ruchu są spowodowane organizacją uroczystości 76. rocznicy powstania warszawskiego.

Utrudnienia w Warszawie

Utrudnienia w stolicy zaczną się już środę. - Organizacja uroczystości będzie wiązała się ze zmianami w parkowaniu. W rejonie poszczególnych wydarzeń możliwe będą chwilowe wstrzymania ruchu - ostrzega Karolina Gałecka z Urzędu m.st. Warszawy. Jak co roku, 1 sierpnia o godzinie 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe wojewódzkiego i miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności. Na minutę ruch w stolicy stanie w miejscu, na ulicach zatrzymają się także autobusy i tramwaje.

Dzisiaj grzeje:
1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Utrudnienia w ruchu: środa i czwartek

W czwartek powstańcy spotkają się z prezydentem RP i prezydentem m.st. Warszawy w Muzeum Powstania Warszawskiego na ul. Przyokopowej. W środę od godziny 19.00 do czwartku do godziny 14.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach ul. Przyokopowej na całej długości muru Muzeum Powstania Warszawskiego.

Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu DżemSmutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu DżemCzytaj dalej

Utrudnienia w ruchu: piątek

Zakaz zatrzymywania się i postoju będzie obowiązywać w piątek, całą dobę, w okolicach Katedry Polowej WP przy ul. Długiej, gdzie odbędzie się msza święta. Po obu stronach ul. Długiej w zakresie od ul. Miodowej do Kilińskiego oraz od ul. Miodowej do ul. Barokowej nie zaparkujemy tego dnia samochodu. Natomiast między godziną 17.00, a 21.00 wyłączona z ruchu będzie ul. Długa na odcinku od ul. Miodowej do Kilińskiego.

Utrudnienia w ruchu: sobota, 1 sierpnia

W sobotę odbędą się uroczystości przed pomnikiem gen. S. Roweckiego „Grota” przy ul. Chopina. W związku z tym od północy do godziny 15.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Chopina na wysokości pomnika. O godzinę dłużej zakazy te będą obowiązywać przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ul. Matejki, na odcinku od Al. Ujazdowskich do Wiejskiej. Z użytku zostanie, wyłączy także parking przy Cmentarzu Wojskowym w godzinach od 13.00 do 21.30. Od północy do godziny 19.00 zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na parkingu przy cmentarzu oraz na parkingu i w zatoce postojowej przy bramie głównej Cmentarza Wojskowego od strony ul. Powązkowskiej. W tych samych godzinach zamknięta dla samochodów będzie ul. Ostrowiecka.

Poruszające słowa siostry Kory. Zdradziła, kogo artystka zobaczyła przed śmierciąPoruszające słowa siostry Kory. Zdradziła, kogo artystka zobaczyła przed śmierciąCzytaj dalej

Dodatkowe autobusy 1 sierpnia

W sobotę 1 sierpnia na ulicach Warszawy pojawią się dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej. Od godziny 14.00 do 21.00 będą kursowały specjalne linie autobusowe: 912, 922, 944, 970 i 980, które z Cmentarza Wojskowego pojadą: 912 do Cmentarza Wolskiego, 922 do stacji metra Marymont, 944 do Dworca Centralnego, 970 do Dworca Wschodniego i 980 na ul. Chełmską. Linia 912 będzie kursowała wyłącznie przed dwie i pół godziny od 17.30 do 20.00.

Utrudnienia w ruchu w sobotę

Jedną z uroczystości upamiętniających wybuch powstania warszawskiego będzie koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego na ul. Przyokopowej. W związku z tym od piątku, 31 lipca, od północy do soboty, 1 sierpnia, do godz. 24.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach ul. Przyokopowej na całej długości muru Muzeum Powstania Warszawskiego. W sobotę od północy, aż do 23.00 będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się na jezdni serwisowej ul. Wolskiej na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. św. Jacka wraz z parkingiem.

Nietrzeźwy 15-latek za kierownicą skradzionego auta. Zatrzymała go policjaNietrzeźwy 15-latek za kierownicą skradzionego auta. Zatrzymała go policjaCzytaj dalej

Zgromadzenia publiczne - utrudnienia

Planowane jest zgromadzenie publiczne, a następnie przemarsz ulicami Rakowiecką i Puławską do Parku Orlicz-Dreszera w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00. Jeśli w związku z przemarszem zostanie uniemożliwiony przejazd autobusów linii: 119, 141, 167, 168, 172 i 222 pojazdy zostaną skierowane na trasy objazdowe. - Od godziny 15.00 zgłoszone zostały trzy zgromadzenia publiczne w rejonie ronda Dmowskiego - przekazuje Karolina Gałecka. Planowane są również przemarsze ulicami: Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy, Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Rycerska, Nowy Dunaj, Podwale, Nowomiejska, Freta, Świętojerska, pl. Krasińskich. W przypadku braku możliwości przejazdu tramwaje i autobusy będą kierowane na objazdy przebiegające najbliższymi możliwymi trasami.

Utrudnienia w ruchu: niedziela

W niedzielę odbędą się uroczystości przed pomnikiem kpt. Stanisława Jankowskiego ,"Agatona" na skwerze Jankowskiego ,"Agatona" u zbiegu ulic Karowej i Browarnej. Od północy do godziny 13.00 będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się na ulicach: Karowej na odcinku od ul. Browarnej do Dobrej i Browarnej przy skrzyżowaniu z ul. Karową. Dodatkowo od 8.00 do 13.00 zostanie zamknięty dla ruchu pieszego i rowerowego chodnik przylegające do skweru Jankowskiego "Agatona". W godzinach od 8.30 do 12.00 wyłączona z ruchu zostanie ul. Karowa na odcinku od ul. Browarnej do Dobrej. W tym czasie swoją trasę zmienią autobusy linii 106.

Nowy podatek wejdzie w życie już niebawem. Na zakupach zapłaci go każdyNowy podatek wejdzie w życie już niebawem. Na zakupach zapłaci go każdyCzytaj dalej

Utrudnienia w ruchu: Masa Powstańcza 2020

W niedzielę w godzinach 17.00-20.30 ulicami Warszawy przejedzie Masa Powstańcza 2020. - Liczba uczestników będzie ograniczona. Udział będzie możliwy wyłącznie po rejestracji na stronie rejestracja.1944.pl. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku - poinformowała o wydarzeniu Gałecka. W tym roku uczestnicy przejadą szlakiem batalionów AK "Czata 49" i "Miotła" m.in. ulicami Towarową i Okopową, Stawki, Bonifraterską, Miodową, Marszałkowską, Al. Jerozolimskie i Koszykową. W związku z organizacją wydarzenia między godziną 7.00, a 14.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach ul. Przyokopowej. A w godzinach od 14.00 do 20.30 ul. Przyokopowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

Utrudnienia w ruchu: środa, 5 sierpnia

Ostatnie utrudnienia związane z obchodami 76. rocznicy powstania warszawskiego zakończą się w środę. Tego dnia odbędą się uroczystości przed pomnikiem Ofiar Rzezi Woli u zbiegu ul. Leszno i al. "Solidarności". Od północy do godziny 19.30 zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ul. Leszno przy skwerze kard. S. Wyszyńskiego. - W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Leszno w rejonie al. "Solidarności" autobusy linii 171 i 190 zostaną skierowane na trasy objazdowe - wyjaśnia Gałecka. Dodatkowo w godzinach 19.00- 21.30 odbędzie się przemarsz ulicami: Leszno, Okopowa, al. "Solidarności", Wolska i Redutowa na Cmentarz Powstańców Warszawy przy ul. Wolskiej.

Nastolatek wbiegał pod samochody i tramwaje w centrum Warszawy. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragediiNastolatek wbiegał pod samochody i tramwaje w centrum Warszawy. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragediiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  5. Mocne słowa prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zaplanowanego na sobotę marszu
  6. Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna
  7. Dramatyczne wiadomości. Nie żyje 5 księży, 2 jest w ciężkim stanie
O włos od tragedii, traktor aż rozpadł się na części. Za kierownicą nietrzeźwy 61-latekO włos od tragedii, traktor aż rozpadł się na części. Za kierownicą nietrzeźwy 61-latekCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News