Jutro kolejny paraliż kraju? Pomysł padł w trakcie piątkowych protestów

Autor Aleksandra Olbryt - 1 Listopada 2020
utrudnieniaŹródło: Wawa Info

Wiele wskazuje na to, że w poniedziałek 2 listopada także możemy spodziewać się utrudnień związanych z protestami kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Organizatorki Strajku Kobiet, działaczki pro-choice skupione wokół koordynacji trwających przez cały ubiegły tydzień protestów w piątek 30 października powiedziały, a raczej wykrzyczały wyraźnie, jaki mają plan. Nie czują się "ugłaskane" piątkowym oświadczeniem prezydenta Dudy, który chce przedłożyć w Sejmie nowelizację ustawy ws. aborcji eugenicznej. Ma być ona skonstruowana w taki sposób, by aborcja w przypadku wad letalnych nadal była dopuszczalna.

Jutro kolejny paraliż kraju? Pomysł padł w trakcie piątkowych protestówJutro kolejny paraliż kraju? Pomysł padł w trakcie piątkowych protestówCzytaj dalej

Utrudnienia w każdy poniedziałek w ramach strajku kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty, mieszkańcy całej Polski mogą spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu. Organizatorki ostrzegają, że w każdy poniedziałek będą blokowały miasta. 26 października udało się doprowadzić do paraliżu wszystkich większych miast w ramach protestów w obronie kobiet. W piątek 30 października nastąpiła kulminacja dotychczasowych działań. Według nieoficjalnych szacunków, na Rondzie de Gaulle’a w Warszawie zgromadziło się aż 80-100 tys. uczestników.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News