Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy

Autor - 15 Września 2020
Uniwersytet Warszawski dostanie pozew?Źródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl,

Uniwersytet Warszawski postanowił, że semestr zimowy w roku akademickim 2020/2021 odbędzie się w formie zdalnej. Decyzja władz uczelni spotkała się w dużym niezadowoleniem studentów. Choć nauka będzie odbywała się w formie zdalnej, opłaty za usługi edukacyjne nie uległy zmianie.

Uniwersytet Warszawski dostanie pozew?

Uniwersytet Warszawski na początku września poinformował, że w związku z pandemią koronawirusa zajęcia w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 będą odbywać się w formie zdalnej. Mimo że nauka będzie realizowana poza uczelnią, studenci muszą płacić taką samą cenę za usługi edukacyjne świadczone na Wydziale Prawa i Administracji. Uczniowie domagają się, aby UW obniżył koszty kształcenia. Okazuje się, że mają w planach złożyć grupowy pozew.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
2. Wezwanie do zapłaty za wezwaniem, wnioski się sypią. Pierwsi już dostali należne pieniądze
3. Warszawa sparaliżowana, ludzie wyszli na ulice, ogromne korki. Policja próbuje opanować sytuację

Nie ma pleśni

Czy uniwersytet obniży koszty?

W mediach społecznościowych pojawiła się grupa zrzeszająca ponad 600 studentów. Planują oni złożyć zbiorowy pozew. Studenci uważają, że ceny, jakie muszą ponieść, są nieadekwatne do poziomu kształcenia. Zarzucają również, że nauczanie zdalne nie jest prowadzone w odpowiedni sposób. W związku z tym nie chcą płacić prawie 10 tysięcy rocznie za naukę.

Grupa na Facebooku

- Dla osób niezorientowanych w szczegółach, aczkolwiek zainteresowanych inicjatywą - tu nie chodzi o to, by uprosić władze wydziału/uczelni o łaskawe potraktowanie finansów tysięcy studentów naszej jednostki. Chodzi o uzyskanie tego, co się wszystkim zgodnie z prawem należy. Sytuacja, gdzie pobiera się wygórowane opłaty za wątpliwej jakości usługi edukacyjne świadczone dotychczas stacjonarnie, a następnie utrzymuje się ich wysokość przy istotnej zmianie charakteru świadczenia wzajemnego i jego deprecjacji w związku z wprowadzeniem formuły zdalnego nauczania, jest wprost niedopuszczalne. Wynika to z dwóch kwestii - czytamy na grupie w mediach społecznościowych.

Rafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydentaRafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydentaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister potwierdza, spełnia się czarny scenariusz. Chodzi o szkoły
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Jak długo będziemy nosić maseczki? WHO studzi optymizm
W Warszawie powstał sklep, który można odwiedzić bez portfela. Wszystko jest za darmo, nie uwierzycieW Warszawie powstał sklep, który można odwiedzić bez portfela. Wszystko jest za darmo, nie uwierzycieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News