Czy w Warszawie powinna powstać ulica WOŚP?

Autor - 28 Sierpnia 2020
Ulica WOŚP w WarszawieŹródło: Google street view

Ulica WOŚP w Warszawie to temat, który pojawił się na ustach wielu Warszawianek i Warszawiaków pół roku temu. To właśnie wtedy Warszawskie Forum Samorządowe apelowało do władz miasta o nadania jednej z ulic lub skwerowi nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A jak wy uważacie czy taka ulica powinna znaleźć się na mapie stolicy, aby uhonorować działalność WOŚP?

Ulica WOŚP w Warszawie

Ulica WOŚP w Warszawie to pomysł autorstwa Warszawskiego Forum Samorządowego. Petycję w tej sprawie organizacja nadesłała prezydentowi stolicy Rafałowi Trzaskowskiemu i przewodniczącej komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Annie Nehrebeckiej – Byczewskiej. WFS chciało, aby ratusz nadał jednej ulicy lub skwerowi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Ledwo zatwierdzili jeden, a już szykuje się następny podatek. Kluczową datą 1 września

WOŚP zasługuje na ulice w Warszawie

Członkowie organizacji motywowali swoją prośbę faktem, że istnieje niewiele inicjatyw, które potrafią w taki sposób łączyć obywateli, w jaki robi to WOŚP. - Taka ulica czy skwer będzie doskonałym uhonorowaniem wszelkich działań WOŚPu. Wydaje mi się, że władze Warszawy, które zawsze pomagają przy organizacji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podejdą do sprawy przychylnie. Na to właśnie liczymy – mówił wówczas Grzegorz Gruchalski, lider Warszawskiego Forum Samorządowego.

Ulica WOŚP

W połowie maja 2020 roku Komisja nazewnictwa Rady m.st. Warszawy odrzuciła wniosek o powstanie skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skierowany przez Warszawskie Forum Samorządowe. Zareklamowano wówczas WOŚP jako patrona ronda.

Rondo WOŚP

18 czerwca warszawscy radni ogłosili, że na Ursynowie u zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena powstanie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak myślicie, czy rondo na Ursynowie jest wystarczającym podziękowaniem dla fundacji? Czy może uważacie, że powinna znaleźć się jeszcze ulica lub skwer nazwana na cześć WOŚP?

Trzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiTrzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Daniel Martyniuk zmyślił historię, oczerniając niewinnych ludzi? Sprawa ma trafić do sądu
  2. Szokujące nagranie niczym z filmu akcji - Funkcjonariusze wywlekli kierowcę z auta
  3. Klamka zapadła, Rafał Trzaskowski podjął decyzję. Zapowiedział ważny ruch
  4. Niewiarygodna prawda o Krystynie Pawłowicz wyszła na jaw. Niejeden smalił do niej cholewki
  5. Przykre wiadomości z Mazowsza, jest źle. Strefa czerwona i żółta w województwie
  6. Kwaśniewski nie chciał dalej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co się dzieje z Jolantą
Stało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaStało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News