Ulica w Warszawie nagle zmieniła nazwę. Akcja aktywistów na Jana Pawła II

Autor Julian Bakuła - 14 Listopada 2020
Aleja Jana Pawła II w Warszawie, widok z ronda ONZ w kierunku północnymŹródło: Wikimedia Commons, Adrian Grycuk, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Nocą Aleja Jana Pawła II w Warszawie przeszła nieformalną zmianę nazwy. Do nazwy ulicy dodano jedno słowo. Podobnego przemianowania aktywiści dokonali w przypadku szkoły oraz parku imienia Jana Pawła II. Wiąże się to z oskarżeniami o tuszowanie przypadków pedofilii w kościele katolickim wysuwanymi pod adresem papieża oraz jego bliskiego współpracownika, kardynała Stanisława Dziwisza.

Byliśmy wczoraj w Biedronce. W środku zastaliśmy widok, którego nikt by się nie spodziewałByliśmy wczoraj w Biedronce. W środku zastaliśmy widok, którego nikt by się nie spodziewałCzytaj dalej

Aleja Jana Pawła II została przechrzczona

Nocą Aleja Jana Pawła II w Warszawie została przechrzczona przez aktywistów, którzy dokleili do tabliczek Miejskiego Systemu Informacji z nazwami ulicy niepozorne naklejki w subtelny sposób zwracające uwagę na ważny problem kościoła katolickiego.

"Aleja Ofiar Jana Pawła II" - brzmi nowa nazwa centralnej warszawskiej ulicy przemianowanej przez aktywistów. Podobnie przechrzczony został park im. Jana Pawła II na warszawskim Ursynowie oraz szkoła podstawowa nr 82 im. Jana Pawła II przy ul. Górczewskiej.

Aleja Ofiar Jana Pawła II

Park Ofiar Jana Pawła II

Pedofilia w kościele

Naklejki użyte do przemianowania jednej z głównych warszawskich ulic odnoszą się do pedofilii w kościele katolickim w Polsce i na całym świecie, który to problem został ostatnio ponownie nagłośniony, ale też dodatkowo udokumentowany. Przyczyniły się do tego filmy dokumentalne braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego", które obrazują skalę problemu wśród polskich księży, ale także wywiad z kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz reportaż TVN24 "Don Stanislao" wskazujący na tuszowanie przez kardynała przypadków pedofilii.

Problem ten podejmowany jest jednak nie tylko przez media, ale także przez Stolicę Apostolską, która 10 listopada opublikowała raport dotyczący instytucjonalnej wiedzy i działań Watykanu w sprawie oskarżanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka. Z raportu wynika, że Jan Paweł II oraz kardynał Dziwisz wiedzieli o oskarżeniach ciążących na McCarricku, lecz nie dali im wiary.

Park Ofiar Jana Pawła II

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 82 im. Ofiar Jana Pawła II

Dzisiaj grzeje:
1.Wiadomo kto stał na dachu podczas Marszu Niepodległości. Wszystko się nagrało, film obalił teorie spiskowe
2. Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
3. Krystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na Ursusie

Krystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na UrsusieKrystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na UrsusieCzytaj dalej

Strajk kobiet a polski kler

To już kolejny raz w ciągu ostatnich tygodni, gdy kler znajduje się na celowniku aktywistów protestujących przeciw decyzjom Trybunału Konstytucyjnego i aktualnego rządu, ale też przeciw aktualnemu kształtowi życia społeczno-politycznego w kraju.

Także uczestnicy protestów w ramach strajku kobiet zwracają się przeciwko polskiemu kościołowi ze względu na poparcie episkopatu dla wyroku TK ograniczającego legalność aborcji w Polsce. Protestujące kobiety traktują to jako ingerencję kościoła w ich prywatność oraz łamanie zasady rozdziału państwa od kościoła.

Stanowisko episkopatu

"Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego, uznającą aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją Rzeczypospolitej. Tą decyzją stwierdzono, że koncepcja „życia niewartego życia” stoi w jaskrawej sprzeczności z zasadą demokratycznego państwa prawnego. Życie każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być w takim samym stopniu chronione przez państwo. Stosunek do najsłabszych jest – jak nauczał św. Jan Paweł II – miarą demokracji i dobroci społeczeństwa” - napisał 22 października arcybiskup Stanisław Gądecki.

Stanowisko to arcybiskup Gądecki potwierdził w opublikowanym na początku listopada wywiadzie dla KAI. - Wyrok Trybunału Konstytucyjnego uczynił wielki, pozytywny krok cywilizacyjny dokonany przede wszystkim w wymiarze ludzkim - mówił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apb Gądecki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Maciej z Warszawy dosłownie szedł jak burza. W Milionerach znów padnie pytanie za milion złotychMaciej z Warszawy dosłownie szedł jak burza. W Milionerach znów padnie pytanie za milion złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Maciej z Warszawy dosłownie szedł jak burza. W Milionerach znów padnie pytanie za milion złotych
  4. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Była prawdziwym symbolem, niestety nie żyje "Lidka"
  5. Byliśmy wczoraj w Biedronce. W środku zastaliśmy widok, którego nikt by się nie spodziewał
  6. Nagły zwrot akcji, minister potwierdza. Właśnie gruchnęła wiadomość o dodatkowych pieniądzach dla grupy Polaków
  7. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News