Fatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka granice

Autor Karolina Kraushar - 27 Sierpnia 2020
Ukraina zamyka graniceŹródło: gov.pl

Ukraina zamyka granice - taką decyzję podjął rząd w związku z pandemią koronawirusa. Od 29 sierpnia został wprowadzony zakaz wjazdu na Ukrainę dla obcokrajowców. Wprowadzone ograniczenie ma obowiązywać przez miesiąc. Ponowne otwarcie granic jest planowane na 28 września.

Ukraina zamyka granice

Ukraina zamyka granice dla obcokrajowców. Szef MSW Arsen Awakow poinformował, że wprowadzone ograniczenia nie dotknie osób posiadających pozwolenie na pobyt lub członków misji międzynarodowych i humanitarnych. Dodatkowo zakaz nie obowiązuje osób wyjeżdżające do kraju tranzytem, kierowców pojazdów ciężarowych, instruktorów państw członkowskich NATO, działaczy kultury, oraz osób, które otrzymały zaproszenie od instytucji kultury, a także "szeregu innych kategorii osób".

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
2. Ledwo zatwierdzili jeden, a już szykuje się następny podatek. Kluczową datą 1 września

SARS-CoV-2 na Ukrainie

Do 27 sierpnia od początku pandemii pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało ponad 110 tysięcy osób. W wyniku rozwoju choroby COVID-19 zmarło 2 354 pacjentów. Premier Denys Szmyhal we wtorek przekazał, że w związku z odnotowaną liczbą zakażeń rząd planuje przedłużyć tzw. kwarantanny adaptacyjnej na Ukrainie do 1 listopada. Ukraina podjęła też decyzję by zamknąć swoje granice.

Julia Tymoszenko walczy z COVID-19

Zamknięcie granic na Ukrainie to nie jedyny problem w tym kraju. Wadym Iwczenko, były premier Ukrainy poinformował o złym stanie zdrowia Julii Tymoszenko. Dodał również, że kobieta mimo to nie została podłączona do respiratora. - Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszelkie odpowiednie środki, aby wentylować jej płuca, ale to nie jest respirator. To są inne odpowiednie urządzenia, które muszą być używane zgodnie z procedurami - przekazał w stacji telewizyjnej Ukraine24 Iwczenko.

Szykują się poważne zmiany dla kierowców. Wielu z nich, nie będzie zadowolonychSzykują się poważne zmiany dla kierowców. Wielu z nich, nie będzie zadowolonychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Daniel Martyniuk zmyślił historię, oczerniając niewinnych ludzi? Sprawa ma trafić do sądu
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych
  4. Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?
  5. Nowy "gang" w Biedronce, sklep rusza z kolejną akcją. Wielu klientów czekało na ten moment
  6. Kwaśniewski nie chciał dalej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co się dzieje z Jolantą
Kobieta robiła porządek w ogródku, nagle zobaczyła podejrzanego robaka. Wezwała pomocKobieta robiła porządek w ogródku, nagle zobaczyła podejrzanego robaka. Wezwała pomocCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News