Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać

Autor - 14 Maja 2020
helikopter LPRŹródło: Pixabay

Skradziono samochód, w którym znajdował się sprzęt Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Odeślijcie sprzęt bez którego nie możemy latać - apelują w mediach społecznościowych ratownicy. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Ukradli samochód ratownika LPR

We wtorek 12 maja złodzieje ukradli samochód ratownika z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Złodzieje, którzy dzisiaj w Warszawie ukradli samochód naszego kolegi zapewne już zauważyli, że w jego bagażniku znajdował się sprzęt Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i licencja pilota. Przedmiotów tych nie da się niezauważalnie sprzedać, ani wykorzystać poza HEMS (Śmigłowcowem Służby Ratownictwa Medycznego - red.) - czytamy we wpisie na facebookowym profilu LPR.

Ratownicy apelują o zwrot sprzętu

Ratownicy w mediach społecznościowych apelują o zwrot sprzętu. - Jeśli nie możecie zwrócić/porzucić samochodu, to chociaż odeślijcie sprzęt, bez którego nie możemy latać - apelują na Facebooku. Skradziony samochód to Honda CRV w kolorze szary metalik. Jej znakiem rozpoznawczym jest szachownica lotnicza na klapie bagażnika. Ratownicy zapewniają anonimowość każdej osobie, która zwróci sprzęt i dokumenty bądź przekaże informacje pozwalające na ich zlokalizowanie.

Dramat mieszkańców, windy jeżdżą jak chcą. Co tam się wydarzyło?Dramat mieszkańców, windy jeżdżą jak chcą. Co tam się wydarzyło?Czytaj dalej

Bez licencji nie poleci

Jak podaje rzecznik prasowa LPR Justyna Sochacka wewnątrz skradzionego samochodu była licencja pilota, komputer służbowy, kombinezon i kask. - Jeżeli pilot nie posiada licencji, to nie może być wykorzystany w żadnych operacjach. To tak jak z prawe jazdy - wyjaśnia Justyna Sochacka. - W tej chwili musiał wystąpić o duplikat do urzędu lotnictwa cywilnego - dodaje.

Dzisiaj grzeje:
1. Schronisko na Paluchu zamknięte przez epidemię. Kiedy to się zmieni?
2. Ile zarabia się w Rossmannie? Najpopularniejsza w Polsce drogeria wręcza nie tylko gotówkę

Policja szuka złodziei

Sprawa kradzieży została już zgłoszona na policję. – We wtorek Komenda Rejonowa Policji V przyjęła zgłoszenie dotyczące kradzieży Hondy z terenu Żoliborza. Prowadzimy bardzo intensywne czynności w tej sprawie. Toczy się postępowanie zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia, odzyskania samochodu oraz ustalenia sprawcy - informuje Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Mogę potwierdzić, że pokrzywdzona w tym przypadku jest osoba związana z lotnictwem. Oprócz pojazdu skradziono znajdujące się wewnątrz rzeczy bardzo ważne dla pokrzywdzonego, bez których nie może on wykonywać swojego zawodu - dodaje.

Ogromna akcja w Lidlu, ceny będą zaskakująco niskie. Znamy datęOgromna akcja w Lidlu, ceny będą zaskakująco niskie. Znamy datęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia
  2. Konie wracają na szlak nad Morskie Oko. Pojadą już za kilka dni
  3. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  4. Ważna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródków
  5. Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą otwarte. Nowe zasady, z którymi trzeba się zapoznać
  6. Polacy mają dość zakazu handlu w niedzielę. Sondaż nie pozostawia złudzeń
Celebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragediiCelebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragediiCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News