Głośniki, wyświetlacze, infokioski, ponad 180 kamer. Powstały udogodnienia na trasie kolejowej do Grodziska

Autor Karolina Kraushar - 30 Marca 2020
Udogodnienia dla pasażerów koleiŹródło: Pixabay

Pasażerowie podróżujący koleją pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą mogą się cieszyć z nowych udogodnień. Na peronach stanęło ponad 140 wyświetlaczy, 340 głośników oraz 17 infokiosków. Podczas modernizacji zadbano także o bezpieczeństwo - pojawiło się ponad 180 kamer.

Modernizacja linii

Na peronach linii kolejowej pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim stanęły dodatkowe urządzenia informacyjne. Ma to ułatwić pasażerom podróż między miastami. Nowe wyposażenie jest efektem modernizacji linii przez PKP Polske Linie Kolejowe S.A, z wykorzystaniem środków unijnych CEF-Łącząc Europę.

Droga krzyżowa w czasie pandemii, na ulicy kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy oburzeniDroga krzyżowa w czasie pandemii, na ulicy kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy oburzeniCzytaj dalej

Wyświetlacze, infokioski i głośniki

- Na przystankach zainstalowane zostały ekrany przedstawiające komunikaty o przyjazdach i odjazdach składów i wyświetlacze z aktualnym rozkładem jazdy. Są infokioski, na których pasażer może sprawdzić kursowanie pociągów. Łącznie podróżnym służy 142 wyświetlaczy - przekazuje rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski. To nie koniec udogodnień, bo na linii “grodziskiej”, zamontowano również 340 głośników. - Na peronach informacje wizualne uzupełnione są informacjami głosowymi. W przypadku zmian w rozkładzie jazdy system jest aktualizowany, by podróżni otrzymywali aktualną bieżącą informację o przyjazdach i odjazdach pociągów. (...) System dynamicznej informacji pasażerskiej jest na wszystkich zmodernizowanych i nowych peronach linii - dodaje rzecznik Karol Jakubowski.

Kamery dla bezpieczeństwa

PKP zadbało również o bezpieczeństwo podróżnych. Na peronach pojawiło się 181 kamer. - Równolegle z systemem informacji pasażerskiej zamontowany został system monitoringu, który zapewnia większe bezpieczeństwo podróżnym. Kamery mają ograniczać dewastacje i zapędy wandali - podsumowuje rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Nietrzeźwy mężczyzna spacerował z córką. Ilość promili zaskoczyła nawet policjęNietrzeźwy mężczyzna spacerował z córką. Ilość promili zaskoczyła nawet policjęCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważny apel pielęgniarki ws. koronawirusa. Nikt o tym nie mówi, szczególne niebezpieczeństwo dla kobiet
  2. Idiotyczny pomysł szefa zespołu Formuły 1. Chciał zarazić swoich kierowców wirusem
  3. Haczyki wędkarskie wbiły się w dziób mewy. Na pomoc ruszyli przechodnie, liczyła się każda minuta
  4. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar
  5. Pożar domu letniskowego, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Sprawą zajmie się prokuratura
  6. Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie poinformował. Od jutra wdrożą nowe rygory sanitarne
Ranna mewa w Warszawie. Na pomoc ruszyli przechodnie, liczyła się każda minutaRanna mewa w Warszawie. Na pomoc ruszyli przechodnie, liczyła się każda minutaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News