Rząd podjął decyzję w sprawie uczniów. Kiedy wrócą do szkoły?

Autor Julian Bakuła - 2 Czerwca 2020
Kiedy uczniowie wrócą do szkół?Źródło: Pixabay

Pandemia koronawirusa zmieniła oblicze wielu sfer naszego życia: pracy, rozrywki, ale także edukacji. Nauczyciele i uczniowie w polskich szkołach i na uniwersytetach musieli przejść na tryb zdalny. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Taką informację podał w poniedziałek minister edukacji.

Nauczanie zdalne

W związku z pandemią koronawirusa 16 marca zawieszono zajęcia w szkołach, a 25 marca wprowadzono obowiązek kontynuowania nauczania w formie zdalnej. Na stronie ministerialnej umieszono listę proponowanych portali, z których można czerpać materiały edukacyjne przydatne w nauczaniu na odległość. Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad. Pojawiły się obawy, wyrażane między innymi przez rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, że taka forma edukacji zintensyfikuje wykluczenie edukacyjne, jako że nie każde dziecko ma dostęp do potrzebnego sprzętu cyfrowego: "RPO wystąpił w tej sprawie do Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji z apelem, aby żadne dziecko nie zostało pozostawione poza systemem oświaty" - czytamy na stronie rzecznika.

Dzisiaj grzeje:
1. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
2. Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i Biedronce

Wciąż kwarantanna?

Jak pisaliśmy na Wawa Info, od 25 maja ponownie można posyłać do szkół najmłodsze dzieci z klas I-III. Decyzja ta związana była z kolejną fazą "odmrażania" gospodarki i koniecznością odciążenia zajętych opieką nad dziećmi rodziców, tak aby mogli wrócić do pracy. Starsze dzieci kontynuują naukę w formie zdalnej. Mimo to istnieje dla tych uczniów możliwość odbywania konsultacji w szkole, w ograniczonych ilościowo grupach. Jako że w sobotę (30.05) zniesiono wiele ograniczeń wprowadzonych wcześniej w związku z pandemią, można zastanawiać się, czy nie przyszedł czas na powrót starszych uczniów do szkół. Minister edukacji Dariusz Piontkowski rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości. Z uwagi na zbliżające się święto Bożego Ciała oraz egzaminy, podczas których nie prowadzi się zajęć, przywrócenie lekcji w szkołach mijałoby się z celem. - Do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość; przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - stwierdził minister Piontkowski.

Seria podpaleń w bloku na Bemowie. Podpalacz uwziął się na jedną klatkęSeria podpaleń w bloku na Bemowie. Podpalacz uwziął się na jedną klatkęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jaką emeryturę dostaje ksiądz? Ujawniamy stawki, zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć o stawkach duchownych
  2. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  3. Seria podpaleń w bloku na Bemowie. Podpalacz uwziął się na jedną klatkę
  4. Zatrzymał się na poboczu i zasnął, obudzili go policjanci. Nietrzeźwy jechał samochodem
  5. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  6. Tatry. Niespotykana anomalia pogodowa, nagle zapanowała zima i spadł śnieg. Co się dzieje?
Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w OtwockuZwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w OtwockuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News