Minister edukacji przekazał ważne informacje. Chodzi o nowy rok szkolny, padły konkretne terminy

Autor Karolina Kraushar - 31 Sierpnia 2020
Uczniowie wracają do szkołyŹródło: Pixabay

Uczniowie już we wtorek po półrocznej przerwie powrócą do szkół. Na zorganizowanej w poniedziałek konferencji prasowej w Kuratorium Oświaty w Białymstoku szef resortu edukacji powiedział, że ma nadzieję, że wprowadzone przez rząd zasady bezpieczeństwa pozwolą funkcjonować szkołą bez problemu przez cały rok.

Uczniowie wracają do szkoły

Uczniowie według planów Dariusza Piontkowskiego, nie tylko wrócą do szkół już we wtorek, ale mają bez problemu korzystać z nauczania stacjonarnego przez cały rok. Wszystko dzięki zasadom bezpiecznego funkcjonowaniu szkoły. - Nie będziemy koncentrowali się przede wszystkim na epidemii, tylko na tym, jak efektywnie uczona jest młodzież czy dobrze jest wychowywana, czy efekty nauczania są zadowalające i to będą najważniejsze tematy kolejnego roku szkolnego - przekazał szef resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:
1. Z ostatniej chwili: jest decyzja premiera. Klamka zapadła, wojsko wyjedzie na pomoc
2. Polacy weszli na rekordowy poziom 3 mln 300 tys. zwolnień lekarskich. ZUS przeżył historyczny szok, zapowiada kontrole

Uczniowie poznali ważne terminy

Minister edukacji przekazał informacje na temat dni wolnych od edukacji. Piontkowski przekazał, że "przerwa świąteczna bożonarodzeniowa będzie od 23 do 31 grudnia". Ferie zimowe mają odbyć się tradycyjnie, z przesunięciami. Jako pierwsze województwa przerwę zimową rozpoczną 18 stycznia, a ostatnie zakończą je 28 lutego. - Wiosenna przerwa świąteczna będzie od 1 do 6 kwietnia, a zakończenie zajęć dydaktycznych przewidujemy na 25 czerwca - powiedział szef MEN.

Tragiczny wypadek w Warszawie. Mężczyzna wpadł pod pociąg, nie żyjeTragiczny wypadek w Warszawie. Mężczyzna wpadł pod pociąg, nie żyjeCzytaj dalej

Matury 2021

Minister dodał, że egzamin maturalny odbędzie się tradycyjnie, na początku maja. - Od 4 maja ruszy maraton maturalny, który potrwa prawie trzy tygodnie, natomiast egzaminy ósmoklasisty w tym roku zdecydowaliśmy się przenieść o miesiąc później. To jest spełnienie postulatów dyrektorów wielu szkół podstawowych, którzy twierdzili, że młodzież, gdy zbyt wcześnie przystępuje do egzaminu, to potem nie ma motywacji, aby przez ostatni miesiąc lub półtora jeszcze uczestniczyć aktywnie w zajęciach szkolnych, stąd przesunięcie terminu egzaminu ósmoklasisty na końcówkę maja - powiedział Piontkowski.

Uczniowie będą bezpieczni?

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas w poniedziałek wystosowali list do dyrektorów szkół w sprawie zachowania bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. - Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Dokładamy wszelkich starań, aby szkoły i placówki funkcjonowały w tradycyjnej formule, a dzieci uczyły się razem ze swoimi rówieśnikami. Przygotowaliśmy odpowiednie wytyczne, które służą zapewnieniu w szkołach bezpiecznych warunków higienicznych. W stałym kontakcie są również dyrektorzy szkół, kuratorzy oświaty i państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni, co w sytuacji ewentualnego zagrożenia umożliwi podjęcie szybkich i stosownych działań - czytamy w liście.

Dramatyczne doniesienia znad morza. Ciało dryfowało w wodzie. 19-latek z Mazowsza nie żyjeDramatyczne doniesienia znad morza. Ciało dryfowało w wodzie. 19-latek z Mazowsza nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wizyta w ZUS będzie wyglądać zupełnie inaczej. Zmiany już dziś, wielu będzie zadowolonych
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  4. GIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikat
  5. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
  6. Rozpoczęcie roku szkolnego opóźnione. Dramatyczna wiadomość z ostatniej chwili
Takiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaTakiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News