Wiadomości TVP znów wzięły się za Warszawę. Miliony widzów z niedowierzaniem oglądały, co pokazali

Autor Aleksandra Olbryt - 18 Września 2020
TVPŹródło: screenshot TVP INFO

TVP Info postanowiło pochylić się nad sytuacją kierowców warszawskich autobusów. Jak twierdzi państwowa telewizja, największym problemem jest zmęczenie wynikające z nieprzestrzegania norm czasu pracy. Kierowcy nie mają czasu na odpoczynek i regenerację. TVP twierdzi, że to może mieć znaczący wpływ liczbę kolizji i poważnych wypadków z udziałem autobusów w Warszawie.

Wiadomości TVP o kierowcach w Warszawie

TVP postanowiła przyjrzeć się bliżej sytuacji kierowców warszawskich autobusów. - Wstępne ustalenia Inspekcji Transportu Drogowego nie pozostawiają wątpliwości: kierowcy miejskich autobusów w Warszawie są przemęczeni, co zagraża bezpieczeństwu pasażerów - słyszymy w materiale przygotowanym przez stację. - Nieprawidłowości, które rejestrowaliśmy, dotyczą nieprzestrzegania przez kierowców norm czasu pracy - powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Z materiału wynika, że kierowcy pracują w kilku firmach, po przepracowaniu jednej zmiany w firmie X dosłownie "przesiadają się" do autobusów firmy Y i kontynuują jazdę - bez odpoczynku. Z grafiku jednego z kierowców, do którego dotarło TVP, wynika jasno, że czas na sen znajduje on... trzy razy w tygodniu.

Dzisiaj grzeje:
1. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane

2. Podatek od spadku do zmiany. Chcą rozszerzyć listę zwolnionych, wiemy już o kogo
3. Dramatyczna relacja pasażerki autobusu. Co tam się wydarzyło? ZTM już wyjaśnia sprawę, będą oglądać monitoring

Ewakuacja w metrze. Zamknięto stacje, na miejsce jadą służbyEwakuacja w metrze. Zamknięto stacje, na miejsce jadą służbyCzytaj dalej

ITD przeprowadza kontrole

TVP nie omieszkało podkreślić, że winę za taki stan rzeczy ponosi warszawski ratusz. Przed kamerą wystąpił poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Krajewski. - To jest kolejny przykład tego, że Warszawa potrzebuje dobrego gospodarza, a nie Rafała Trzaskowskiego, który zajmuje się problemami Warszawy niejako na pół etatu - skwitował. TVP poinformowało także, że ITD zamierza ukarać finansowo nie tylko firmy zatrudniające kierowców, lecz także ZTM. ITD zapowiada finansowe kary, nie tylko dla skontrolowanych przewoźników, ale prawdopodobnie również dla podległego stołecznemu ratuszowi Zarządu Transportu Miejskiego.

Winna prywatyzacja

TVP przypomniało o najtragiczniejszym w skutkach wypadku z udziałem autobusu miejskiego, do którego doszło 25 czerwca. Miejski autobus spadł z wiaduktu im. gen. Stefana Grota-Roweckiego, zginęła jedna osoba, a 22 zostały ranne. Kierowca był pod wpływem amfetaminy.

Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwaneOjciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwaneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły akcja służb, chaos w polskim mieście. Są ofiary, dziesiątki osób ewakuowano
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
  4. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  5. Ogromna tragedia na Mazowszu. Młody mężczyzna nie żyje, zginął na oczach znajomych
  6. Nie skłamał w ankiecie dot. COVID-19, więc nie przyjęli go do szpitala? Ujawniamy kulisy sprawy
Wypadek na torach. Dwie osoby w szpitalu, ogromne utrudnieniaWypadek na torach. Dwie osoby w szpitalu, ogromne utrudnieniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News