Szykują szturm na siedzibę TVP. "Kobiety i LGBT-y razem po równe prawa"

Autor Julian Bakuła - 29 Października 2020
tvpŹródło: screenshot Google Street View

Warszawski Strajk Kobiet zapowiedział na czwartek spacer pod siedzibę TVP. Organizatorki zachęcają dziennikarki do udziału w proteście. Demonstracja wyruszy z Nowego Światu w kierunku placu Powstańców Warszawy 7 - pod adres TVP. To kolejna odsłona marszów i protestów wywołanych orzeczeniem TK w sprawie aborcji. Uczestniczki i uczestnicy protestu będą domagać się  równych praw dla kobiet i osób LGBT.

Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajemSamochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajemCzytaj dalej

Strajk kobiet przeniesie się pod TVP

Warszawski Strajk Kobiet poinformował o kolejnym z serii protestów wywołanych orzeczeniem TK w sprawie aborcji, tym razem celem "spaceru" będzie siedziba TVP. W czwartek (29.10) o godzinie 18 protestujące kobiety udadzą się na "spacer" z ulicy Nowy Świat pod siedzibę TVP. Około godziny 19 protestujący powinni dotrzeć pod budynek TVP przy placu Powstańców Warszawy 7. Do udziału w wydarzeniu pod hasłem "Kobiety i LGBT-y razem po równe prawa" organizatorzy zachęcają również dziennikarki. - Dziennikarki chodźcie z nami - czytamy w opisie wydarzenia.

"W tej sytuacji nie możemy ustąpić"

- Partia rządząca kolejny raz potwierdziła swój skrajny brak empatii i szacunku wobec ludzi. Władza nagminnie łamie prawa człowieka. Teraz już otwarcie nawołuje do przemocy! W tej sytuacji nie możemy ustąpić. Wiemy, że naszą największą bronią jest solidarność, więc chodźmy razem! Dość deptania godności kobiet i osób LGBTQ+. Dość deptania naszych podstawowych praw i ograniczania wolności w samostanowieniu. Chcemy, żeby każdy i każda w Polsce czuli się bezpiecznie! - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

"To nie są radykalne postulaty", chodzi o elementarne prawa człowieka

- To nie są radykalne postulaty, jak chciałby nam wmówić rząd - zaznaczają zarazem organizatorzy protestu, podkreślając, że chodzi im o podstawowe prawa należne każdej osobie. Zapowiadają również, że nie wycofają się ze swoich postulatów i nie będą ich "rozwadniać" czy udawać, że są one tematem zastępczym.

Dzisiaj grzeje:
1. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem
2. Tragedia, nie żyją. Czarny scenariusz się spełnił, cudownie bawili się w turystycznym raju
3.Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła

Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować SejmCała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować SejmCzytaj dalej

Ósmy dzień protestów

Czwartek to już ósmy dzień protestów, które odbywają się dzień w dzień w Warszawie i w całej Polsce odkąd 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dokonywanie zabiegów aborcji w przypadku ciężki i nieodwracalnych wad płodu bądź chorób zagrażających jego życiu jest niekonstytucyjne. Orzeczenie to jest właściwie równoznaczne z zakazem tzw. aborcji eugenicznej w Polsce. Orzeczenie TK zrywa z uznawanym w Polsce od roku 1993 kompromisem aborcyjnym, dopuszczającym przerwanie ciąży w przypadku, gdy pochodzi ona z gwałtu, zagraża życiu kobiety lub badania prenatalne wskazują na ciężki i nieodwracalne wady czy choroby płodu. Ta ostatnia przesłanka została właśnie przekreślona przez TK.

Polki i Polacy są oburzeni orzeczeniem TK

Oburzenie Polek i Polaków wywołuje jednak nie tylko samo orzeczenie TK, ale także fakt, że wydający je Trybunał w oczach wielu jest trybunałem fasadowym, a zasiadający w nim sędziowie nie zostali wybrani zgodnie z obowiązującym prawem. Panuje również przekonanie, że TK kontrolowany jest przez PiS, a posłużenie się nim w celu wprowadzenia zakazu aborcji jest wyrazem tchórzostwa rządu, który nie ma odwagi, aby przeprowadzić tego rodzaju zmiany legislacyjne w Sejmie.

W związku z tym od 22 października w Warszawie i w wielu innych miastach w całym kraju trwają protesty, których uczestnicy kierują się pod lokalne siedziby PiS, ale także pod katolickie świątynie. Protestom towarzyszą hasła antyklerykalne, które motywują środowiska nacjonalistyczne do powoływania bojówek mających "bronić" świątyń przed atakami.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaJest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fryzjerzy, kosmetyczki i cała branża już się szykuje. Ze strzyżeniem możesz już nie zdążyć
  2. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  3. Rozwścieczeni rolnicy ruszyli na Warszawę. Blokują ronda, centrum jest zablokowane
  4. Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować Sejm
  5. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
  6. Czy program TVP rozważał przywrócenie tortur wobec kobiet? Tak, to prawda
  7. Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacje

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News