Nikt się nie spodziewał, nagły protest przed TVP. Strajkujący zapowiadają głodówkę

Autor Mateusz Dolak - 23 Lipca 2020
tvpŹródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

TVP znów stała się miejscem, przed którym wybuchł kolejny protest. Tym razem przed siedzibą telewizji państwowej pojawili się aktywiści z Extinction Rebellion Polska. Zgromadzeni zapowiadają strajk głodowy. W ten sposób chcą zwrócić swoją uwagę na to, że media za mało mówią o katastrofie klimatycznej.

Protest przed TVP

TVP swoją siedzibę ma przy ulicy Woronicza w Warszawie, ale protestujący zgromadzili się na placu Powstańców, skąd nadawane są programy informacyjne. - Sytuacja klimatyczna jest dramatyczna. Tymczasem większość mediów w Polsce albo temat ignoruje, albo nie poświęca mu wystarczająco dużo uwagi. Widać to w szczególności wtedy, gdy informacje o katastrofie klimatycznej zestawimy z informacjami o pandemii koronawirusa. A przecież, jak mówią naukowcy, katastrofa klimatyczna zabije nieporównywalnie więcej ludzi niż COVID-19 - mówi w rozmowie z reporterami OKO.press Błażej Miernikiewicz z Extinction Rebellion Polska.

Dzisiaj grzeje:
1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. Z ostatniej chwili: jezdnia zapadła się pod autobusem. Na miejsce jadą służby
3. Prawo jazdy już zbędne, przełomowa decyzja Sejmu. Pojedziesz bez dokumentu

Tydzień bez jedzenia przed TVP

W proteście udział bierze czterech aktywistów. Jak zapowiadają, ich głodówka ma potrwać tydzień. Na pomysł takiej akcji wpadła Oliwia Łuszczyńska, studentka która mieszka w Danii. - Zaczęło się od tego, że obejrzałam film dokumentalny, którego bohaterem jest prof. Szymon Malinowski. Poczułam, że to strasznie smutne, że ten człowiek zajmuje się tym tematem od lat 70., od długiego już czasu ostrzega przed katastrofą klimatyczną a niemal nikt go nie słucha. Chciałam jakoś zamanifestować sprzeciw wobec tego milczenia, ale zwykły protest wydał mi się za mało radykalny. No i uznałam, że protest głodowy będzie bardziej adekwatny - tłumaczy swój pomysł w rozmowie z OKO.press aktywistka.

Operator koparki nagle pojął, co załadował, i złapał się za głowę. Natychmiast wezwał policjęOperator koparki nagle pojął, co załadował, i złapał się za głowę. Natychmiast wezwał policjęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?
  3. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość
  4. Mocne słowa Łukasza Szumowskiego na temat powrotu obostrzeń. Czy noszenie maseczek wróci jesienią?
  5. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
  6. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  7. Sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Ryzyko jest duże, należy podjąć środki bezpieczeństwa
Koszmar w bloku w Warszawie. Nie żyje 81-latka. Wnuczek kobiety w rękach policjiKoszmar w bloku w Warszawie. Nie żyje 81-latka. Wnuczek kobiety w rękach policjiCzytaj dalej

Następny artykuł