Porażający reportaż "Uwagi" TVN. Urzędnicy odmówili pomocy niepełnosprawnym dzieciom

Autor Karolina Kraushar - 24 Czerwca 2020
Reportaż programu Uwaga TVNŹródło: pixabay

Poruszający reportaż w "Uwadze" TVN. 40-letnia Beata i jej 39-letni brat Marcin cierpią na porażenie mózgowe. Opiekę nad nimi od ponad 40 lat sprawują ich rodzice, którzy od kilkunastu lat otrzymują wsparcie z opieki społecznej. W związku z epidemią koronawirusa urzędnicy z Żelechowa wycofali niezbędną rodzinie pomoc. Sprawą zajęła się stacja TVN.

Reportaż "Uwagi" TVN

Z powodu niepełnosprawności Beata i Marcin wymagają całodobowej opieki oraz rehabilitacji. Niestety w związku z pandemią koronawirusa Urząd Miasta Żelechów odmówił rodzinie dalszego wsparcia. - Do tej pory mieliśmy rehabilitanta, młodego wysportowanego człowieka. Mieliśmy pomoc, która przychodziła na dwie godziny rano, bo żona nie ubierze córki sama - powiedzieli stacji TVN Małgorzata i Zenon, rodzice Beaty i Marcina.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagłe oświadczenie. Szumowski powiedział, kiedy wróci obowiązek noszenia maseczek
2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

Poruszające słowa na antenie TVN

Rodzice Beaty i Marcina choć sami mają problemy zdrowotne nie potrafiliby oddać swoich dzieci do Domu Opieki Społecznej. - Jak byśmy oddali ich po 41 latach opiekowania się, to byśmy nocy nie przespali - wyznał reporterce TVNu pan Zenon. Rodzinie od lat pomaga pomoc opieka społeczna zapewniając rehabilitację, wsparcie opiekunki oraz finansową . Niestety w tym roku Państwo Król jej nie otrzymali. - Złożyliśmy wnioski i dostaliśmy odpowiedź, że ze względu na koronawirusa gmina nie przystąpi do programu – przekazała stacji TVN pani Małgorzata.

Koronawirus u pracowników episkopatu. Osiem osób zakażonychKoronawirus u pracowników episkopatu. Osiem osób zakażonychCzytaj dalej

TVN: rodziny nie otrzymały pomocy

Nie tylko państwo Małgorzata i Zenon prosili o pomoc miasto, także ich najbliżsi apelowali w tej sprawie. - Zwracam się z apelem do burmistrza miasta i gminy Żelechów Łukasza Bogusza oraz innych polityków, którzy mogą zmienić zaistniałą sytuację. Czasami warto, kierować się swoim własnym sumieniem. Zgodnie z etyką i zrozumieniem drugiego człowieka. Nie mogę pojąć, czemu pomimo takiej możliwości, urząd nie złożył wniosku dotyczącego środków, które są niezbędną pomocą dla osób niepełnosprawnych z gminy Żelechów - napisał do burmistrza miasta i gminy Żelechów krewny rodziny, Kacper. W rozmowie ze stacją TVN chłopiec przekazał, że burmistrz, który został oznaczony w poście na Facebooku usunął go ze swojej tablicy.

Dziennikarze TVN spotkali się z burmistrzem

Z burmistrzem w sprawie przywrócenia rodzinie pomocy spotkała się reporterka programu Uwaga! TVN. - Obowiązuje ustawa o pomocy społecznej i jeżeli udzielamy komuś pomocy, bądź ją się wstrzymuje, to zgodnie z ustawą – powiedziała TVN-owi Ewa Jaśkiewicz, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Żelechowie. Jak przekazał reporterce TVNu burmistrz Żelechowa sprawa jest obecnie w samorządowym kolegium odwoławczym, gdzie czeka na rozstrzygnięcie. - Najcięższe jest żebranie. Proszenie pomoc. Zawsze się czujemy jak intruzi, że nie powinniśmy zawracać głowy urzędnikom. Nie czujemy ich wsparcia - mówią stacji TVN opiekunowie niepełnosprawnych dzieci.

Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe zakażenia w KEP. Zakonnice, księża, biskupi i inne osoby poddane pilnej kwarantannie
  2. Polskie media podały tragiczne informacje. Nie żyje Leszek Krzysiak, pożegnaliśmy wybitnego człowieka
  3. Zalane ulice. Drogi znów płyną. Bardzo duże utrudnienia w Warszawie
  4. Potężny huk, a potem pożar. Znów płoną auta w Warszawie
  5. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zabiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmieci
  6. Wdowa wsypała prochy męża do śmietnika. Powód nie mieści się w głowie
Poważny wypadek na Mazowszu. Kierowca volkswagena potrącił pracowników budowy. Cztery osoby rannePoważny wypadek na Mazowszu. Kierowca volkswagena potrącił pracowników budowy. Cztery osoby ranneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News