TVN donosi o trudnej sytuacji w Policji. Sprawa jest poważna, rzecznik potwierdza

Autor Aleksandra Olbryt - 15 Sierpnia 2020
PolicjaŹródło: policja.pl

Koronawirus został wykryty u dwóch policjantów stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego. Tę informację potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak, w rozmowie z portalem TVN Warszawa. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze portalu, około sześćdziesięcioro funkcjonariuszy przebywa w tym momencie na kwarantannie.

Koronawirus w warszawskiej drogówce

Koronawirus nie ominął stołecznej policji. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego - tak wynika z informacji udzielonych portalowi TVN Warszawa przez rzecznika prasowego Komendy Stołecznej Policji, Sylwestra Marczaka. Zastrzegł on, że zakażone osoby nie są ze sobą związane. - Nie pracowali razem w WRD. Do zakażenia doszło w innych okolicznościach - rzecznik wyjaśnił dziennikarzom TVN. Zapewnił jednocześnie, że policja wypełniła wszelkie procedury wymagane przez sanepid w związku z wykryciem zakażeń. - Wytypowaliśmy wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Zostali oni przebadani w naszym laboratorium kryminalistycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie pełnią one obecnie służby, jednak nie ma to wpływu na pracę wydziału, w którym ogólnie pracuje około 600 osób - zaznaczył Marczak.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
2. Kupują je wszyscy rodzice swoim dzieciom do pokojów. UOKiK ostrzega, co trzecie ma poważne wady

Kilkudziesięcioro funkcjonariuszy na kwarantannie

Sylwester Marczak podkreślił, że dwa potwierdzone przypadki są pierwszymi w drogówce stołecznej policji. - Do tej pory mieliśmy do czynienia tylko z podejrzeniami zakażenia - doprecyzował. Jak podaje TVN24, wyniki przebadanych osób powinny być gotowe w niedzielę. Dziennikarzom TVN udało się nieoficjalnie ustalić, że obecnie na kwarantannie przebywa około 60 policjantów. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji podkreślił, że wszystkie czynności prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego są wykonywane bezpiecznie, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowym
  2. Nagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyć
  3. Uwaga, żółty alarm dla połowy kraju. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważna
  4. Okropne informacje z Mazowsza. Powstały nowe, duże ogniska zakażeń, kilkadziesiąt chorych
  5. Uwaga, pilnie wycofali olej ze sprzedaży. Sprawa jest poważna, jeśli kupiłeś, oddaj go do sklepu
  6. Fatalne doniesienia o Lechu Wałęsie, nie jest dobrze. Jest nieuleczalna, trudno z nią żyć

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News