Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna

Autor Alicja Guz - 19 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Crusier - Own work, CC BY-SA 4.0

Trasa S8 zmieni swoją dotychczasową nazwę. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że otrzyma ona nazwę alei Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920. Jest to związane z obchodami stulecia tego historycznego wydarzenia.

Trasa S8 zmienia nazwę

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej opublikował wideo, na którym opowiada o inicjatywach związanych z obchodami stulecia Bitwy Warszawskiej. Wśród niech znalazła się ta, związana z nazewnictwem trasy S8. - Trasa S8 przebiegająca od Warszawy w kierunku Białegostoku otrzyma nazwę aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920" - zapowiedział minister Błaszczak.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne ostrzeżenie policji. Możecie stracić dobytek życia
2. Możesz na nie narzekać i mówić, że nic nie dają. Ale z faktami na temat masek nie ma co dyskutować

Całą trasę S8 czeka zmiana?

Minister w swojej wypowiedzi nie wytłumaczył, czy chodzi cały odcinek Warszawa-Białystok czy jedynie o jego fragment. Przypominamy, że warszawski odcinek trasy S8 po prawej stronie Wisły jest ulicą Toruńską, a po lewej - aleją Armii Krajowej. To nazewnictwo nie powinno ulec zmianie.

Zmiana nazwy S8 propozycją samorządowców

Z propozycją zmiany nazwy trasy S8 wyszli samorządowcy powiatu wołomińskiego. Jak podaje TVN24 samorządowcy we wniosku skierowanym do MON, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do radnych napisali: "Jako wójtowie i burmistrzowie gmin, przez które przebiega droga ekspresowa S8, zwracamy się do rad gmin ze wspólnym apelem o ustanowienie na terenie powiatu wołomińskiego 'Alei Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920' w ramach obchodów stulecia tej wielkiej wiktorii polskiego żołnierza. Oddanie do użytku trasy S8 uważane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat dla mieszkańców powiatu wołomińskiego".

Nowy grób Kory. Jego widok zapiera dechNowy grób Kory. Jego widok zapiera dechCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieci
  2. Idealna okazja, aby zostać Batmanem. Niecodzienna aukcja samochodów
  3. Smutne informacje z kościoła. Zmarł kolejny ksiądz chory na COVID-19
  4. Jasnowidz Jackowski wie, jaka będzie pogoda w sierpniu. Wszystko wyjawił w najnowszej wizji
  5. Pan młody już czekał przy ołtarzu. Gdy drzwi kościoła się otworzyły odebrało mu mowę, a goście mieli łzy w oczach
  6. Przyłapali Andrzeja Dudę, nie miał pojęcia, że ktoś patrzy. Wydało się, jak spędza wolny czas
Pożar łodzi na rzece. Na pokładzie dzieciPożar łodzi na rzece. Na pokładzie dzieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News