Wakacje bez tramwajów w Warszawie. Remonty ruszają za chwilę

Autor Karolina Kraushar - 25 Czerwca 2020
Wakacje bez tramwajów w Warszawie. Remonty ruszają już w poniedziałekŹródło: Flickr, by Janusz Jakubowski, CC

Koniec roku szkolnego odbędzie się w piątek 26 czerwca, a kiedy dzieci i młodzież będą odpoczywać po miesiącach nauki, pełną parą ruszą prace na torowiskach. Od poniedziałku 29 czerwca do 25 lipca zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na ulicy Grójeckiej i w alei Krakowskiej. Składy nie przejadą również przez skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej.

Prace na ul. Grójeckiej

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic: Grójeckiej, Haftowej oraz Racławickiej. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo. Powstanie sygnalizacja świetlna, dodatkowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. - Zakres robót obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory. Te prace będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajów w ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli P+R al. Krakowska w okresie od 29 czerwca do 24 lipca - przekazała rzeczniczka Urzędu m. st. Warszawy Karolina Gałecka.

mapa4mapa3mapa2

Dzisiaj grzeje:
1. Ścieki znów wleciały do Wisły. Władze się tłumaczą, mieszkańcy są oburzeni
2. Fotoradary za chwilę wylądują na złomie. Mandaty posypią się z dużo skuteczniejszych urządzeń

Tramwaje zmienią swoją trasę

W poniedziałek 29 czerwca w nocy zostaną wprowadzone zmiany w ruchu. Na czas prac zmianie ulegną trasy linii tramwajowych nr 7, 9, 15 oraz 25. - Składy linii 7 i 25 skończą kursy na placu Narutowicza, 9 i 15 na pętli Banacha, a kursowanie tramwajów linii 14 zostanie zawieszone. Pasażerów będą woziły autobusy zastępczej linii Z-9, kursujące na trasie: pl. Narutowicza - Grójecka - al. Krakowska - P+R al. Krakowska. - poinformowała o zmianach Karolina Gałecka.

mapa1mapa

Zmiany w kursowaniu tramwajów na Ochocie

Przy okazji wyłączenia ruchu tramwajowego na ulicy Grójeckiej zostanie przeprowadzony remont przejazdów przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami Dickensa i Korotyńskiego. Od 4 do 12 lipca zostanie zamknięty przejazd w lewo z ul Grójeckiej w ul. Dickensa, a za skrzyżowaniem zostanie uruchomiona tymczasowa zwrotka. Z kolei od 13 od 21 lipca prace będą prowadzone przy ulicy Korotyńskiego.

Uwaga, autobusy i tramwaje zmieniają rozkłady jazdy. Co się zmieni?Uwaga, autobusy i tramwaje zmieniają rozkłady jazdy. Co się zmieni?Czytaj dalej

Budowa stacji metra na Bemowie

Rozpoczyna się budowa układu korytarza pod skrzyżowaniem ul. Powstańców Śląskich z Górczewską, którym pasażerowie w przyszłości przejdą do stacji metra. - Te prace wymagają zajęcia przez budowniczych metra środka skrzyżowania. Na czas robót torowisko zostanie przebudowane, tak aby tramwaje okrążały budowę jak rondo. Wprowadzenie tych zmian zaplanowane jest w wakacje, ale wymaga przygotowań. Konieczne będzie wstrzymanie ruchu tramwajów - tłumaczy Gałecka. Z tego powodu, od 29 czerwca do 24 lipca, tramwaje nie będą mogły przejeżdżać przez skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską, a linie 10 i 26 będą kończyły kursowanie na pętli Cm. Wolski. Zmianie ulegnie również trasa linii 23.

Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Już wcześniej pisaliśmy o zmianach w komunikacji miejskiej jakie nastąpią w okresie wakacyjnym w stolicy. W związku z reorganizacją komunikacji miejskiej w Warszawie pasażerowie metra, tramwajów i autobusów będą musieli pamiętać o rzadszych kursach tych środków transportu. Dodatkowo zostanie wstrzymane kursowanie części inii autobusowych i tramwajowych na czas wakacji. Rozkład pociągów SKM pozostanie niezmieniony.

Pali się. Kłęby dymu nad Warszawą. Co się dzieje? [Wideo]Pali się. Kłęby dymu nad Warszawą. Co się dzieje? [Wideo]Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa metry przed Morawieckim grupa starszych mężczyzn zaczęła szarpać młodą kobietę. "Założyli jej reklamówkę na głowę"
  2. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Był członkiem legendarnej ekipy
  3. Nagłe testowanie na komendzie. Przebadano prawie dwa tysiące policjantów
  4. Chore, zaniedbane i martwe zwierzęta w schronisku na Mazurach. Stanowcza reakcja władz Warszawy, pomogą psom
  5. Cała Polska szuka zaginionego szopa. Wysoka nagroda dla znalazcy. Widziałeś tego słodziaka?
  6. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary
Pilny komunikat policji w sprawie noszenia maseczek. Naloty i masowe kontrole w sklepach to fake newsPilny komunikat policji w sprawie noszenia maseczek. Naloty i masowe kontrole w sklepach to fake newsCzytaj dalej

Następny artykuł