Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Znamy datę pogrzebu rodziny z Warszawy

Autor Mateusz Dolak - 15 Lutego 2020
Tragedia w Bukowinie TatrzańskiejŹródło: OSP Bukowina Tatrzańska

Znamy datę pogrzebu rodziny z Warszawy, która zginęła w tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatnie pożegnanie odbędzie się we wtorek 18 lutego o godzinie 11.

Msza w Międzylesiu. Pogrzeb w Ursusie

Uroczystości odbędą się w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Międzylesiu przy ul. Bursztynowej 16, po której nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz Parafialny w Ursusie przy ul. Ryżowej 29. Informację o pogrzebie oficjalnie podali przedstawiciele parafii w Międzylesiu.

O wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej pisaliśmy na wawainfo.pl. W poniedziałek, silny podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego na Rusińskim Wierchu. Dach spadł na czteroosobową rodzinę z Warszawy. Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 14-letniej córki. 20-latka – druga córka zmarłej kobiety – trafila do szpitala w Nowym Targu, ale mimo starań lekarzy, zmarła. Po tragedii prokuratura wszczęła śledztwo, a wójt gminy ogłosił dwudniową żałobę na środę i czwartek. Informacja o śmierci rodziny wstrząsnęła społecznością szkolną do której chodziła najmłodsza ofaira.

Dwa ciała w mieszkaniu na Grochowie. Sprawą zajmuje się prokuraturaDwa ciała w mieszkaniu na Grochowie. Sprawą zajmuje się prokuraturaCzytaj dalej

Warszawa żegna rodzinę

14-letnia Klara była uczennicą podstawówki z Wawra. Zarówno Klara, jak i jej rodzina, byli dobrze znani wśród społeczności szkolnej. - Z głębokim żalem informujemy, że tragicznie zginęła uczennica z klasy 8. Serdecznie ją wspominamy - taki komunikat pojawił się na stronie SP218. Oświadczenie w sprawie tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wydał też burmistrz Wawra. W oficjalnym piśmie składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom oraz prosi o uszanowanie żałoby. "Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci 14-letniej Klary, uczennicy naszej szkoły oraz jej siostry i mamy, w wypadku do którego doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Wraz z całym zarządem dzielnicy oraz w imieniu wszystkich mieszkańców Wawra przekazuję wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom, łącząc się w bólu. To dla naszej społeczności ogromna strata. Jednocześnie apeluję do wszystkich o uszanowanie czasu żałoby zarówno rodziny jak i szkolnej społecnzości. Ferie to czas wypoczynku i radości, który został zakłócony przez tragiczne wydarzenie. Chcemy, by dzieci mogły przeżyć tę stratę w spokoju i z należytym szacunkiem" - napisał Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenek Martyniuk ma ważny apel do swoich fanów. Chodzi o nastolatkę z Warszawy
  2. Tramwaj potrącił mężczyznę na Puławskiej. 57-latek nie żyje
  3. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Emerytka zginęła pod kołami TIRa
  4. Przetarg na nowe pociągi dla SKM. Zgłosiła się tylko jedna firma
  5. Zgłoszenie o pijanym dyplomacie w mercedesie. Wyciągnął legitymację, policja nie mogła nic zrobić
  6. Nastolatkowie spod Złotych Tarasów chwalą się ubraniami w internecie. Mają na sobie tysiące złotych
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł