Takiej imprezy jeszcze nie było. Warszawskie ZOO świętowało urodziny słonia

Autor Mateusz Dolak - 6 Lutego 2020
Słoń LeonŹródło: um warszawa

Stołeczne zoo zorganizowało huczną imprezę z okazji urodzin jednego ze swoich podopiecznych. 4 lutego największy mieszkaniec ogrodu zoologicznego w Warszawie skończył 19 lat.

Słoń Leon to jedyny samiec w warszawskim stadzie. Urodził się 4 lutego 2001 roku w Tel Avivie. Dwa lata później trafił do Warszawy razem ze swoim większym i starszym kuzynem Nino, który został przeniesiony do Poznania. Ojciec Leona - ważący ponad 7 ton Yossi - jest największym samcem w Europie i Azji.

Na urodzinach Leona nie zabrakło tortu. Impreza rozpoczęła się równo o godzinie 11. Zwiedzający, którzy odwiedzili Leona dostali popcorn, puszczali bańki mydlane i wzięli udział w konkursie na najbardziej kreatywną laurkę. Podczas wydarzenia opiekunowie Leona opowiadali o tym jak wyglądają treninigi słoni, z czego składa się ich dieta, oraz jakie pączki pododpieczni zoo jedzą w tłusty czwartek.

Leon dostal wiele prezentów - głównie były to jego ulubione fistaszki i pestki dyni.

Warszawskie zoo podkreśla, że słoń jest w bardzo dobrej kondycji i dlatego bierze udział w programie hodowlanym w Europie. Opiekunowie mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Leon zostanie ojcem.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News