Szumowski powiedział prawdę na temat maseczek. Odpowiedział na pytanie nurtujące wszystkich

Autor Mateusz Dolak - 28 Kwietnia 2020
Łukasz SzumowskiŹródło: AGENCJA SE/East News

Minister Zdrowia powiedział dlaczego nosimy maseczki, chociaż sam wcześniej tego odradzał | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje.

Szumowski o noszeniu maseczek

Łukasz Szumowski odniósł się w ten sposób do słów Donalda Tuska, który przypomniał, że minister na początku epidemii odradzał noszenia maseczek. - Wszystko się zgadza. Kiedy liczba zakażonych koronawirusem była niższa, odradzałem noszenie maseczek. Teraz, kiedy zachorowań jest znacznie więcej, noszenie maseczek jest niezbędne - powiedział w rozmowie z tvp.info Szumowski. I dodał, że "należy rozróżnić sytuacje, kiedy na 38 mln Polaków chorych jest setka, a kiedy liczba chorych jest o wiele wyższa"

Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południaZa kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południaCzytaj dalej

Minister zmieniał zdanie

O tym, że Szumowski zmieniał zdanie w sprawie maseczek pisaliśmy na wawainfo.pl. - One nie pomagają. Nie zabezpieczają przed wirusem, nie zabezpieczają przed zachorowaniem. Nie wiem po co ludzie je noszą - powiedział 26 lutego 2020 roku na antenie RMF FM. Podobne informacje przekazywali naukowcy i lekarze którzy byli wielokrotnie cytowani przez media. W analizie, o której pisaliśmy TUTAJ, eksperci odpowiedzieli dlaczego politycy i naukowcy zmienili zdanie. Pisaliśmy też, że nadal pojawiają się głosy, że noszenie maseczek jest niebezpieczne. - Maseczki zbierają na swojej powierzchni wszystko, zwłaszcza kiedy ulegną zawilgoceniu, tracą swoje właściwości. Nie wolno ich dotykać, a przeciętna jednorazówka działa przez 20 minut, więc trzeba by było mieć przy sobie odpowiedni zapas. I potem nie bardzo wiadomo, co z nimi robić - twierdził wirusolog Włodzimierz Gut z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Do kiedy będziemy nosić maseczki?

Przypomnijmy, że nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą szalika, chusty czy maseczki. Dzięki temu chroni siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2. W dniu od którego zaczął obowiązywać nakaz, rząd zorganizował konferencję na której podał najnowsze informacje w sprawie restrykcji wprowadzonych w związku z koronawirusem. Dziennikarze pytali o to, kiedy zdejmowane będą kolejne zakazy i nakazy związane z pandemią koronawirusa, Wśród pytań padło te o zasłanianie twarzy. - Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy powstanie szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 - odpowiedział Łukasz Szumowski.

Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileKasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zrozpaczeni dziadkowie Kacperka ujawniają prawdę o rodzinie. Porażające słowa
  2. Była mężczyzną, teraz zdobywa medale w kobiecych zawodach. Może pojechać na igrzyska olimpijskie (WIDEO)
  3. Pracownik Kauflandu zakażony koronawirusem. Kilkanaście osób na kwarantannie
  4. Kościół odwołał ważne wydarzenie. Tłumy wiernych nie przyjadą do Warszawy
  5. Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południa
  6. Rzecznik rządu ujawnił za dużo? Podał "realny termin" kolejnego etapu odmrażania
Awantura na Targówku. Przestraszona żona i córka uciekły na klatkę, agresywny mężczyzna kopnął policjantaAwantura na Targówku. Przestraszona żona i córka uciekły na klatkę, agresywny mężczyzna kopnął policjantaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News