Mocne słowa Szumowskiego w RMF FM. Minister nie wyklucza powrotu obostrzeń

Autor - 9 Czerwca 2020
minister Łukasz SzumowskiŹródło: gov.pl

W radiu RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział możliwy powrót do obostrzeń i upomniał Polaków, żeby nie lekceważyli zagrożenia związanego z koronawirusem. Podczas rozmowy w RMF FM Szumowski tłumaczył także, skąd wziął się nagły wzrost zakażeń oraz wyjawił, jak mogą wyglądać zbliżające się wybory.

Szumowski o powrocie obostrzeń

W audycji radia RMF FM Łukasz Szumowski ostrzegał, że w przypadku nagłego wzrostu zachorowań niewykluczony będzie powrót do niektórych spośród wcześniejszych obostrzeń. Zarazem podkreślił, że powtórzenie kompletnego lockdownu jest niemożliwe, m.in. ze względu na konieczność zachowania ciągłości w opiece zdrowotnej. Upominał także Polaków, by zachowywali nieustającą ostrożność i przestrzegali rekomendacji sanitarnych. - Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię - stwierdził minister.

Obrazy WawaINFO"Polskę czeka ogromna katastrofa". Słowa znanego eksperta budzą grozęCzytaj dalej

Szumowski o szczycie zachorowań

Szumowski w RMF FM utrzymywał, że nagły szczyt zachorowań, z jakim mamy do czynienia od weekendu (06-07.06), wynika z badań przesiewowych w kopalniach na Śląsku, które - jako jedno z głównych ognisk zakażeń - postanowiono gruntownie przebadać. To stamtąd pochodzi ponad połowa z prawie 600 zakażeń wykrytych w poniedziałek (08.06). Według Szumowskiego wzmożone badania w zakładach pracy to działanie bezprecedensowe w skali międzynarodowej i dlatego wzrost zachorowań może wydać się drastyczny na tle innych krajów. - Gdybyśmy nie wymazywali wszystkich górników, to mielibyśmy ewidentnie spadki. Nikt tego w Europie nie robi. Tutaj zadziałaliśmy bardzo prewencyjnie - mówił Szumowski podczas rozmowy w RMF FM. Kopalnie będą czasowo dezaktywowane, tak aby wkrótce górnicy mogli powrócić do pracy w bezpiecznych warunkach.

Dzisiaj grzeje:
1. Zwierzęta nagle wbiegły na jezdnię. Wstrzymano ruch na S8, musiały interweniować służby
2. Rekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 zł

Szumowski w RMF FM o wyborach prezydenckich

W rozmowie na antenie RMF FM Łukasz Szumowski nie wykluczył także, że będzie rekomendował wprowadzenie głosowania korespondencyjnego w powiatach, w których wzrośnie ryzyko zakażenia. - Oczywiście, że tak, jeżeli będziemy mieli w tych powiatach stan, który wymaga tego, to tak to zrobię. Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie. Myślę, że za tydzień będę analizował całą sytuację - stwierdził Szumowski w RMF FM.

Koronawirus w przedszkolu. Zakażone dziecko. Rodzice i inne dzieci na kwarantannieKoronawirus w przedszkolu. Zakażone dziecko. Rodzice i inne dzieci na kwarantannieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  2. Patogwiazda Fame MMA dodała nowe, półnagie zdjęcie. Komentarze są jednoznaczne, zdjęcie tylko dla dorosłych
  3. Ciężarówka zmiażdżyła samochód. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje mężczyzna
  4. Kampania prezydenta Warszawy nabiera tempa. Trzaskowski przedstawił hasło wyborcze
  5. Uwaga, nawałnice nie odpuszczą. IMGW wydało pilny alert. Może być niebezpiecznie
  6. Lekarze zobaczyli twarz noworodka tuż po porodzie i pobledli. Wyjątkowo rzadki widok, ma twarz 80-latka
Powalone drzewa, kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej. Nawałnica przeszła nad WarszawąPowalone drzewa, kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej. Nawałnica przeszła nad WarszawąCzytaj dalej

Następny artykuł