Już niebawem w Warszawie powstaną "szuflandie". Tajemnicza nazwa kryje zdumiewającą niespodziankę

Autor - 11 Sierpnia 2020
Szufladie w warszawieŹródło: Wikipedia, By Kleszczu - Own work, CC BY-SA 4.0

"Szuflandia" już niedługo stanie na warszawskim Bemowie. Pod tajemniczą nazwą kryje się samoobsługowa wypożyczalnia książek. Na początek w Warszawie pojawią się trzy "szuflandie", jednak nie wykluczone, że z czasem będzie ich więcej. Co ważne, jedna z nich ma być całodobowa.

"Szuflandia" powstanie w Warszawie

"Szuflandia", czyli samoobsługowa wypożyczalnia książek już niedługo pojawi się w Warszawie. Pierwsze dwie staną na Bemowie. Jak podaje Eska Warszawa "szuflandie" będą one zlokalizowane w CH Bemowo przy ulicy Powstańców Śląskich 126 oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Obrońców Tobruku 40. O miejscu dla trzeciej wypożyczalni mają zadecydować sami mieszkańcy. Wśród propozycji znalazły się okolice Fortu Bema oraz Hali Wola. Co ważne, całodobowa "szuflandia" na Bemowie ma pojawić się w 2021 roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
2. W czasach kryzysu trzeba liczyć każdy grosz. Polacy oszczędzają najwięcej w całej UE

Jak będą działały "szuflandie"?

- Każdy mieszkaniec będzie mógł odebrać osobiście zamówioną wcześniej książkę, którą dostarczą pracownicy biblioteki, jak również zostawić potem te książki, które wypożyczył wcześniej. W czasach pandemii, ze względów sanitarnych wszystkie zbiory biblioteczne są poddawane kwarantannie, a więc będzie bezpiecznie - powiedział dla Eska Warszawa zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo Jakub Gręziak. Podobne maszyny od dawna znane są w Stanach Zjednoczonych i krajach azjatyckich. Pojawiły się również w Łodzi.

Niebywałe, co planują zrobić ze słoniami z warszawskiego ZOO. Wielu złapie się za głowyNiebywałe, co planują zrobić ze słoniami z warszawskiego ZOO. Wielu złapie się za głowyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warto zostać w domu, najbliższe dni mogą być niebezpieczne. Ostrzeżenia obejmują ponad połowę kraju
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Niebywałe, policja przerwała milczenie. Jest inaczej niż wszyscy myśleli
  4. Potwierdziły się najgorsze obawy. Właśnie podano informacje, niestety nie żyje
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, do czego doszło po chrzcie, rodzice zdruzgotani
  6. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News