Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Sierpnia 2020
sztaby kryzysowe WOTŹródło: lublin.uw.gov.pl

Sztaby kryzysowe w sześciu województwach. Wojska Obrony Terytorialnej deklarują gotowość do pomocy. Pełna mobilizacja trwa - a to wszystko w związku ze spodziewanymi nawałnicami, które w niedzielną noc przejdą nad Polską.

Sztaby kryzysowe w sześciu województwach

"Dziś po południu, w związku z prognozami bardzo silnego wiatru i burz z gradem, wojewodowie w 6 województwach zwołają posiedzenia sztabów kryzysowych. W tych działaniach administrację zespoloną jak zawsze wspierają @terytorialsi @MON_GOV_PL" napisał na swoim Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker. "Wskutek ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w Wojskach Obrony Terytorialnej podwyższony został alert gotowości brygad Obrony Terytorialnej w pasie możliwych do wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych" czytamy na oficjalnej stronie WOT.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
2. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję

Ostrzeżenia IMGW i odpowiedź WOT-u

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali w niedzielę ostrzeżenia trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia. Czerwony alarm ogłoszony został na Opolszczyźnie, Śląsku i Ziemi Łódzkiej. Wiatr w porywach może osiągać tam nawet 120 kilometrów na godzinę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało na dzisiejsze popołudnie i noc alerty bezpieczeństwa dotyczące bardzo silnego wiatru i burz z gradem dla mieszkańców województw: mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego (powiaty centralne i zachodnie) oraz małopolskiego (powiaty centralne i północno-zachodnie). Wojska Obrony Terytorialnej pozostają więc w pełnej gotowości. Żołnierze brygad: śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, dwóch mazowieckich oraz łódzkiej od godz. 12.00 pozostają w 6-godzinnej gotowości do natychmiastowego stawiennictwa. Siły te będą utrzymywane w gotowości do wsparcia Państwowej Straży Pożarnej i innych zaangażowanych instytucji na wniosek wojewody.

Jaka jest misja WOT?

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju jest to m.in. przeciwdziałanie klęskom żywiołowym i zwalczanie ich skutków oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W takich sytuacjach jak niedzielne nawałnice, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, życia i dobytku, wsparcie jednostek może okazać się nieoceniona.

Minister edukacji zabrał głos w sprawie uczniów. Padły ważne słowa w kwestii nauki zdalnejMinister edukacji zabrał głos w sprawie uczniów. Padły ważne słowa w kwestii nauki zdalnejCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Kozidrak straciła bardzo ważną osobę, jest w głębokiej żałobie. Smutne: "Bardzo za tobą tęsknie"
  2. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji
  3. Ewakuacja w Warszawie. Policja otoczyła teren, na miejsce wezwano saperów
  4. "Rok szkolny przesunięty o dwa tygodnie". Szkoły otrzymały maila, sprawą zajmuje się policja
  5. Armagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
Ratusz uspokaja, awaria Ratusz uspokaja, awaria "Czajki" nie ma wpływu na kranówkę. Woda jest czysta i bezpiecznaCzytaj dalejNastępny artykuł