Warszawa kolejny raz apeluje o respiratory. Z 53 obiecanych, dostała zaledwie 12

Autor Kamil Matuszak - 24 Listopada 2020
Sala szpitalna WarszawaŹródło: ROBERT ZALEWSKI/East News

Warszawski ratusz poinformował, że nadal czeka na obiecane przez rząd respiratory. Dotychczas do placówek trafiło tylko 12 z 53 zgłoszonych urządzeń. To zdecydowanie za mało, by placówki medyczne były w tym momencie wydajne.

Właśnie pojawił się na stronach rządowych. Jest projekt Kwarantanny NarodowejWłaśnie pojawił się na stronach rządowych. Jest projekt Kwarantanny NarodowejCzytaj dalej

Warszawa wciąż bez respiratorów

Miasto stołeczne wciąż czeka na kolejne dostawy sprzętu i aparatury medycznej do przeciwdziałania pandemii.

- Nadal czekamy na kolejne dostawy sprzętu i aparatury medycznej do przeciwdziałania koronawirusowi, ponieważ walka z epidemią trwa. Na podstawie decyzji wojewody mazowieckiego lub Ministra Zdrowia do leczenia osób zakażonych COVID-19 zostało włączonych sześć szpitali nadzorowanych przez miasto. Obecnie w tych placówkach mamy blisko 300 pacjentów 'covidowych' - w specjalnym komunikacie przedstawiła sytuację Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy, odpowiedzialna za miejską służbę zdrowia.

Władze Warszawy jakiś czas temu zwróciły się z prośbą o pomoc do ministra zdrowia oraz wojewody mazowieckiego. Ratusz chciał otrzymać dodatkowy sprzęt do szpitali miejskich.

Dzisiaj grzeje:
1. Policja potrąciła protestującego. Ludzie kładli się pod radiowozy, policja na komendę wywiozła fotoreporterkę
2. Nie możemy uwierzyć. Zbadali śnieg na Mount Evereście i ujawnili, co w nim było
3. "Przycisnęli mnie do ziemi, dusiłem się". Zatrzymany opisuje przerażającą interwencję policjantów

Co tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCo tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCzytaj dalej

Wsparcie medyczne ma dotrzeć w turach

Na liście znalazły się: 53 respiratory, 67 urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii, 180 kardiomonitorów z 11 centralami monitorującymi, 141 pomp infuzyjnych, 277 pulsoksymetrów, 233 dozowniki tlenu z nawilżaczami, 54 butle z tlenem, 50 łóżek szpitalnych z materacami przeciwodleżynowymi, 63 koncentratory tlenu oraz 200 namiotów tlenowych do transportu chorych.

Po przybyciu pierwszej tury okazało się, że tylko jeden respirator jest sprawny i gotowy do użytkowania.

Miasto wydało już kilka komunikatów odnoszących się do obecnej sytuacji w placówkach medycznych. Odniosło się do nich biuro prasowe Konstantego Radziwiłła. Poinformowało ono, że Warszawa ma dostać ponad 240 respiratorów.

Rzecznika informuje o stanie zamówienia

TVN Warszawa donosi, że rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz potwierdziła na początku tego tygodnia, że informacje wciąż są aktualne. Podkreśla, że respiratory są sukcesywnie dostarczane, wedle zamówienia złożonego przez miasto stołeczne.

- Tydzień temu miasto informowało, że dostali dwa respiratory, teraz dostali 12. Natomiast pamiętajmy, że nie tylko miejskie szpitale w Warszawie dostają respiratory, one są zabezpieczone. W tej chwili warszawskie szpitale dysponują respiratorami, które są wolne i te, które są dostarczane, są pewnym zabezpieczeniem, pewną bazą, która jest tworzona i to jest oczywiście realizowane zgodnie z zamówieniem.

Natomiast w tej chwili nie jest tak, że nie ma respiratorów. Wszystkie, które są zamówione, zostaną dostarczone. Wszystkie 53 na pewno zostaną przekazane miastu stołecznemu - przekazała.

Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparciaPara prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparciaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Choroby, z którymi możesz żyć latami i nic o nich nie wiedzieć. Niektóre dają objawy bardzo późno
  2. Siedlce. Potrącenie pieszego na pasach - Kto winien?
  3. Mieszkańcy nie chcą budżetu obywatelskiego. Protestują przeciwko realizacji projektu, mają dobry powód
  4. Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin
  5. Warszawscy kierowcy czekali na zmiany od lat. W końcu prawo da im tę możliwość, będzie łatwiej
  6. Nagranie trafiło do sieci. Prezydent Wrocławia wyszedł na środek sklepu i zakpił ze Swierzyńskiego
  7. Duża ulga podatkowa już czeka. Tylko jedna rzecz sprawi, że będziesz mógł z niej skorzystać

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News