Niespodziewana decyzja w sprawie szpitala tymczasowego. Przed chwilą podali nową lokalizację, wojsko bierze się do pracy

Autor Mateusz Dolak - 6 Listopada 2020
Wiemy już, gdzie powstanie drugi szpital tymczasowy w Warszawie.Źródło: Twitter / Mariusz Błaszczak @mblaszczak

Drugi szpital tymczasowy dla chorych w Warszawie powstanie w hangarze 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie - poinformował w piątek (06.11) na Twitterze Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Wcześniej drugą placówkę tymczasową dla pacjentów z COVID-19 planowano utworzyć w hali EXPO XXI.

Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Czytaj dalej

Wojsko organizuje szpital

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował na Twitterze o budowie drugiego szpitala tymczasowego w Warszawie, w którego tworzenie zaangażowani są specjaliści z Wojskowego Instytutu Medycznego.

"Wojsko zorganizuje szpital tymczasowy w hangarze 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Specjaliści z @WIMWarszawa, którzy będą odpowiedzialni za jego przygotowanie zapewnią najwyższą jakość leczenia 250 chorych na COVID-19. Szpital zacznie funkcjonować jeszcze w listopadzie" - napisał minister Błaszczak.

Premier zlecił budowę szpitali tymczasowych

O planach budowy drugiego - po szpitalu na Stadionie Narodowym - szpitala tymczasowego w Warszawie, pisaliśmy na Wawa Info jeszcze w październiku. Wtedy jednak pod uwagę brana była inna lokalizacja: Hala Expo XXI.

Budowę szpitali tymczasowych w Warszawie oraz w innych rejonach Polski zlecił wojewodom premier Mateusz Morawiecki. Można potraktować ją jako odpowiedź na ogromne przyrosty ilości zakażeń koronawirusem, jakie przyniósł ze sobą październik. Szpitale tymczasowe mają pełnić funkcję prewencyjną, zapobiegając niedoborom łóżek w szpitalach i sprzętu specjalistycznego dla pacjentów z COVID-19.

Dzisiaj grzeje:
1.Będzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwy
2. Wiemy, co robi Justyna Pochanke po odejściu z TVN-u. Przeprowadziła się do kraju, który przyciąga turystów jak magnes
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

W ten weekend będzie ciężko przejechać przez centrum. Drogowcy zapowiadają remontyW ten weekend będzie ciężko przejechać przez centrum. Drogowcy zapowiadają remontyCzytaj dalej

1 Baza Lotnictwa Transportowego

Drugi w Warszawie szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19, którego utworzenie zaanonsował dziś na Twitterze minister Mariusz Błaszczak, powstanie w hangarze 1 Bazy Lotnictwa Transportowego przy ul. Żwirki i Wigury 1C.

W zwykłych warunkach baza ta służy m.in. organizacji transportu lotniczego głównych organów władzy państwowej RP, zabezpieczaniu logistycznemu jednostek wojskowych czy instytucji obrony narodowej czy zabezpieczaniu wizyt delegacji zagranicznych.

1 Baza Lotnictwa Transportowego - 1bltr.wp.mil.pl

[Źródło zdjęcia: 1 Baza Lotnictwa Transportowego - 1bltr.wp.mil.pl]

Epidemia koronawirusa w Polsce

Organizacja drugiego w Warszawie szpitala tymczasowego, uruchomienie transportu dronami próbek wymazowych i próbek krwi pomiędzy Szpitalem Narodowym a CSK MSWiA czy przeznaczenie dwóch autobusów miejskich do transportu chorych - wszystkie te działania rządu, wojewody i władz Warszawy wskazują na krytyczną sytuację epidemiologiczną w Polsce, którą władze usiłują w pośpiechu opanować.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 086 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Największy dobowy przyrost zakażeń (3942) odnotowano na Śląsku. Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, a z powodu COVID-19 i chorób współistniejących - 387 osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Nie chciała spełniać życzeń, więc została wyrzucona. Złota rybka w stawie na Polu MokotowskimNie chciała spełniać życzeń, więc została wyrzucona. Złota rybka w stawie na Polu MokotowskimCzytaj dalej
  1. Spadł z roweru i odnalazł skarb. Nikt nie spodziewał się takiego znaleziska
  2. Ciężarówka wpadła w poślizg i zmiotła z drogi samochód - wideo
  3. Prawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze dane
  4. Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
  5. Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie Narodowym
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Córka Roberta Lewandowskiego rośnie jak na drożdżach. Niewiarygodne, jak zmieniła się przez pół roku

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News