Porażające wiadomości z Mazowsza. 12-letnia dziewczynka odebrała sobie życie. Kolejna ofiara hejtu na osoby LGBT+?

Autor - 30 Września 2020
szkołaŹródło: Pixabay

Szkoła podstawowa w Kozienicach. To tam uczyła się 12-letnia Zuzia, która w poniedziałek popełniła samobójstwo. Jej koledzy twierdzą, że była ofiarą hejtu na tle orientacji seksualnej. "Gazecie Wyborczej" udało się porozmawiać z nauczycielem jednej z kozienickich szkół. Czy rzeczywiście przyczyną tragedii były działania rówieśników uczennicy?

Szkoła w Kozienicach

Szkoła podstawowa w Kozienicach. Placówka, do której uczęszczała 12-letnia Zuzia, zanim targnęła się na swoje życie. Nastolatka popełniła samobójstwo w poniedziałek w swoim domu. Jak przekazała "Gazeta Wyborcza", rówieśnicy dziewczyny twierdzą, że była szykanowana przez kolegów i koleżanki z klasy. Powodem hejtu miała być jej orientacja seksualna.

Dzisiaj grzeje:
1. Gwiazda TVN trafiła do szpitala z koronawirusem. Jej stan jest poważny
2. Było 500 plus, teraz czas na 1500 plus. Warunki przyznania świadczenia są proste
3. Znamy nowy skład rządu Morawieckiego. Premier podał nazwiska

Szkoła milczy

Szkoła, do której uczęszczała dziewczyna, nie komentuje sprawy. Informacji o śmierci nastolatki nie ma ani na oficjalnej stronie placówki, ani w mediach społecznościowych. Uczennicę żegna jednak szkoła muzyczna I stopnia, do której uczęszczała na dodatkowe zajęcia. "Wszyscy jesteśmy pogrążeni w ogromnym smutku i żalu. Odeszła tragicznie nasza uczennica i koleżanka. Zuzi nie ma wśród nas… ale w naszych sercach i pamięci pozostanie na zawsze" czytamy we wzruszającym wpisie.

Większe kary za przemoc domową. Popieracie?Większe kary za przemoc domową. Popieracie?Czytaj dalej

Nauczyciel przerwał milczenie

Na rozmowę o tragicznym zdarzeniu w Kozienicach zgodził się nauczyciel jednej ze szkół. Innej niż ta, do której uczęszczała 12-latka. - O tej tragedii dowiedziałem się wczoraj, a rano uczniowie sami do mnie z tym przyszli - powiedział "Gazecie Wyborczej". - Uczę młodzież w tym samym wieku. Część z nich znała dziewczynkę, twierdzą, że została zaszczuta na tle orientacji seksualnej przez rówieśników w sieci i w realu. Podchodzę do tej tezy z rezerwą, ale jeśli się potwierdzi, to jeszcze pogłębi tragedię. To była wrażliwa, zdolna dziewczynka. Wychowywała się w normalnej, kochającej rodzinie - dodał.

To nie pierwszy problem w tej szkole

Jak się okazało, to nie byłby pierwszy tego typu problem w tej szkole. Uczniowie przekazali bowiem nauczycielowi również informację, że na początku roku szkolnego z klasy, w której uczyła się nastolatka, do równoległej klasy przeniosła się jedna z uczennic. Ona również miała skarżyć się na szykany ze strony rówieśników.

Są już wyniki głosowania, które wzbudza mnóstwo emocji. Na co wydamy najwięcej pieniędzy w 2021 roku?Są już wyniki głosowania, które wzbudza mnóstwo emocji. Na co wydamy najwięcej pieniędzy w 2021 roku?Czytaj dalej

Dlaczego szkoła nie zareagowała?

W takich sytuacjach na myśl nasuwa się pytanie: dlaczego szkoła w porę nie zareagowała, mając przesłanki, że dzieje się coś niedobrego? - Nie ma szans na organizację takiej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jakiej byśmy oczekiwali - wyjaśnił nauczyciel w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". - Jest jeden pedagog szkolny dla wszystkich uczniów i narzucane zadania z góry, najważniejsze są te pompatyczne, a na realną pracę z dzieckiem nie ma czasu - dodał. Warto tu dodać, że w szkole, do której uczęszczała 12-letnia Zuzia, uczy się ponad 700 uczniów.

Prokuratura bada sprawę

Jak informuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prokurator Beata Galas, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Radomiu, rozpoczęło się postępowanie badające przyczyny śmierci nastolatki. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kozienicach. - Czekamy na wyniki sekcji zwłok, zostały zabezpieczone telefon i komputer. Dopiero biegły, który przełamie hasło i przeanalizuje dane, będzie mógł stwierdzić, jaka była sytuacja i co lub kto skłonił dziecko do takiego kroku, bo w tym kierunku śledztwo jest prowadzone: nakłonienia do samobójstwa - wyjaśniła prokurator.

Nie ustają alarmy o niebezpieczeństwie na Mazowszu. Ewakuowano kolejne szkoły i przedszkolaNie ustają alarmy o niebezpieczeństwie na Mazowszu. Ewakuowano kolejne szkoły i przedszkolaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna konferencja Ministerstwa Zdrowia. Przekazano informacje, których wszyscy się obawiali
  2. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  3. Od nowego roku ucierpią nasze kieszenie. Aż 8 podwyżek
  4. Nikt nie wiedział, co się dzieje z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Media właśnie ujawniły, do końca życia będzie cierpieć
  5. W Warszawie ruszają kontrole tajniaków. Władze stolicy zdecydowały, nie ma odwrotu
  6. Badacze wiedzą, kto jest największym źródłem “fejków” o Covid-19. To wysoko postawiony człowiek
Samochody zderzają się na potęgę, generują utrudnienia. Kierowcy, uważajcie w WarszawieSamochody zderzają się na potęgę, generują utrudnienia. Kierowcy, uważajcie w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News