Nie ustają alarmy o niebezpieczeństwie na Mazowszu. Ewakuowano kolejne szkoły i przedszkola

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Września 2020
szkołaŹródło: policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Szkoła zawsze wiązała się dla dzieci, nauczycieli i rodziców nie tylko ze świętowaniem sukcesów i wieloma miłymi wspomnieniami, ale także ze stresem. W tym roku tego stresu jest dużo więcej - do samego końca nie było wiadomo, czy setki tysięcy dzieci zasiądą wraz z początkiem września w szkolnych ławkach z uwagi na epidemię koronawirusa. Chwilę później informowaliśmy o alarmach o ładunkach wybuchowych i chemicznych, które rzekomo miały zostać podłożone w wielu placówkach na terenie całej Polski, w tym w województwie mazowieckim. Okazuje się, że alarmy nie ustają, a Policja i Straż mają pełne ręce roboty.

Szkoła i przedszkole: placówki ewakuowane, Mazowsze znów w gotowości

Szkoła rozpoczęła się z "przytupem" dla tysięcy dzieci i nauczycieli w całej Polsce. Niecały tydzień temu informowaliśmy o alarmach bombowych w placówkach edukacyjnych na terenie Mazowsza. Okazało się, że po kilku dniach anonimowe wiadomości o zagrożeniu związanym z podłożeniem niebezpiecznych matriałów wysłano do kolejnych szkół i przedszkoli. - Dzisiaj do kilkunastu placówek oświatowych na terenie miasta oraz powiatu płockiego wpłynęły wiadomości e-mail o podłożeniu materiałów niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Każdy budynek sprawdzali i nadal sprawdzają policyjni pirotechnicy. Równolegle z prowadzonymi działaniami policjanci ustalają autorów rozsyłanych wiadomości elektronicznych. Każda taka wiadomość uruchamia lawinę działań zarówno policji, jak i pozostałych służb dbających o bezpieczeństwo w naszym mieście i powiecie - przekazała redakcji Wawa Info mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku.

Siedlce: dyrekcja też otrzymała takiego maila

Jak poinformowała sierż. szt. Małgorzata Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, około godziny 13 na skrzynkę pocztową dyrekcji jednej z siedleckich szkół wpłynęła informacja o podłożeniu niebezpiecznych materiałów. - Policjanci z pomocą innych służb sprawdzają budynek, pomieszczenie po pomieszczeniu. Przeprowadzono ewakuację uczniów i pracowników szkoły - dodała.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News