Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Września 2020
szkołaŹródło: policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Szkoła dopiero niedawno się zaczęła, a uczniowie i nauczyciele już mają zagwarantowany wysoki poziom kortyzolu. W piątek 25 września w placówkach edukacyjnych w całej Polsce wybuchła panika. Do skrzynek pocztowych szkół trafiły anonimowe powiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Trwa ewakuacja kilkunastu placówek na Mazowszu. Policja i straż zabezpieczają budynki i przeszukują każde pomieszczenie.

Szkoła - start z przygodami

Szkoła w Mławie to nie jedyna placówka, w której prowadzona jest w tej chwili ewakuacja uczniów i nauczycieli. - Do skrzynek pocztowych szkół całej Polsce trafiły informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. Na Mazowszu możemy mówić o co najmniej kilkunastu placówkach, w których ogłoszono alarm. Kilka z nich jest ewakuowanych - relacjonuje mł. asp. Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Mazowieckiej Policji.

Dzisiaj grzeje:
1. Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości
2. Emeryci stracą nawet 2,3 tys. złotych. Miała być sprawiedliwość, a jest oburzenie
3. Olbrzymie utrudnienia dla warszawiaków. Zgromadzenia sparaliżują stolicę

Eksplozja w mieszkaniu, wybuchła hulajnoga. Prokuratura uważa, że winnych nie maEksplozja w mieszkaniu, wybuchła hulajnoga. Prokuratura uważa, że winnych nie maCzytaj dalej

CBŚ: mała wiarygodność. Jednak dyrektorzy się boją

- Mimo, że Centralne Biuro Śledcze wydało rekomendację o małej wiarygodności tych informacji, dyrektorzy kilku placówek podjęli decyzję o ewakuacji. W Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie przy ul. Żołnierzy 80. Pułku Piechoty przeprowadzono ewakuację uczniów i personelu. Dzieci i nauczyciele przebywają w tym momencie poza budynkiem szkoły, w wyznaczonym do tego miejscu. W środku trwają czynności policji i straży pożarnej, polegające na zabezpieczeniu i sprawdzaniu każdego pomieszczenia - podaje asp. Calik.

Nowy Dwór Mazowiecki: trwa ewakuacja pięciu szkół

- Chwilę przed godziną 12 zaczęły wpływać do nas informacje o możliwym podłożeniu ładunków chemicznych w placówkach edukacyjnych. Na terenie miasta ewakuowano pięć szkół, na terenie powiatu dodatkowo jedną - w Leoncinie. W każdej z placówek trwają czynności policji i innych służb - informuje st. asp. Joanna Wielocha, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Warszawa: Koza zaatakowała salon fryzjerski. Wszystko się nagrało, w środku byli klienciWarszawa: Koza zaatakowała salon fryzjerski. Wszystko się nagrało, w środku byli klienciCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia, dotyczy wszystkich Polaków. Nie chodzi o wirusa
  2. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  3. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  4. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  5. Niespodziewane informacje w sprawie Tomasza Komendy. Świetna wiadomość, będzie miał nową pracę
  6. Czeka nas najdłuższy weekend bez handlu? Tak, to prawda
Poważne utrudnienia na Białołęce, nie kursują autobusy. Zderzyły się samochody, dwie osoby w szpitaluPoważne utrudnienia na Białołęce, nie kursują autobusy. Zderzyły się samochody, dwie osoby w szpitaluCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News