Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Września 2020
szkołaŹródło: policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Szkoła dopiero niedawno się zaczęła, a uczniowie i nauczyciele już mają zagwarantowany wysoki poziom kortyzolu. W piątek 25 września w placówkach edukacyjnych w całej Polsce wybuchła panika. Do skrzynek pocztowych szkół trafiły anonimowe powiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Trwa ewakuacja kilkunastu placówek na Mazowszu. Policja i straż zabezpieczają budynki i przeszukują każde pomieszczenie.

Szkoła - start z przygodami

Szkoła w Mławie to nie jedyna placówka, w której prowadzona jest w tej chwili ewakuacja uczniów i nauczycieli. - Do skrzynek pocztowych szkół całej Polsce trafiły informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. Na Mazowszu możemy mówić o co najmniej kilkunastu placówkach, w których ogłoszono alarm. Kilka z nich jest ewakuowanych - relacjonuje mł. asp. Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Mazowieckiej Policji.

CBŚ: mała wiarygodność. Jednak dyrektorzy się boją

- Mimo, że Centralne Biuro Śledcze wydało rekomendację o małej wiarygodności tych informacji, dyrektorzy kilku placówek podjęli decyzję o ewakuacji. W Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie przy ul. Żołnierzy 80. Pułku Piechoty przeprowadzono ewakuację uczniów i personelu. Dzieci i nauczyciele przebywają w tym momencie poza budynkiem szkoły, w wyznaczonym do tego miejscu. W środku trwają czynności policji i straży pożarnej, polegające na zabezpieczeniu i sprawdzaniu każdego pomieszczenia - podaje asp. Calik.

Nowy Dwór Mazowiecki: trwa ewakuacja pięciu szkół

- Chwilę przed godziną 12 zaczęły wpływać do nas informacje o możliwym podłożeniu ładunków chemicznych w placówkach edukacyjnych. Na terenie miasta ewakuowano pięć szkół, na terenie powiatu dodatkowo jedną - w Leoncinie. W każdej z placówek trwają czynności policji i innych służb - informuje st. asp. Joanna Wielocha, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News