Kompletny chaos w Polsce, nie wiadomo co robić. Zacznie się już 1 września

Autor - 24 Sierpnia 2020
Szkoła wraca do pracy za kilka dniŹródło: Pixabay

Szkoła w dobie epidemii koronawirusa jest bezprecedensowym wyzwaniem zarówno dla uczniów, nauczycieli, rodziców, jak i rządzących. Do inauguracji roku szkolnego zostało już raptem kilka dni. Jak będzie wyglądać edukacja w najbliższym roku szkolnym. Czy do szkół wkracza właśnie chaos?

Szkoła wraca do pracy za kilka dni

Szkoła w dobie koronawirusa budzi wiele wątpliwości. Głos w tej sprawie zabrał dziennik "Rzeczpospolita", który w poniedziałkowym artykule "Nadchodzi szkolny chaos" zwrócił uwagę na system zmianowy w szkołach. - Część szkół wprowadza rygorystyczny system zmianowy, inne szykują się do nauki hybrydowej; tuż przed 1 września nie wiadomo nawet, jaka temperatura spowoduje odesłanie dziecka do domu - napisała dziennik.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło
2. Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeń

Rodziców czeka zaskoczenie

- Rodziców liczących na to, że ich dzieci w końcu pójdą do szkoły, a oni będą mogli skupić się na swoich zajęciach, czeka zaskoczenie. Na stronach internetowych podstawówek pojawiają się informacje, że ze względu na epidemię przechodzą na system zmianowy - wyjaśnia "Rzeczpospolita" w poniedziałkowym artykule.

Szkoła w dobie COVID-19

Jak informuje gazeta, zajęcia dla uczniów mają zaczynać się o godz. 7:30, a dla pozostałych po południu. Między jedną grupą uczniów, a druga mają być przeprowadzone dezynfekcje. - Rodzice grupy popołudniowej będą więc musieli zapewnić pociechom opiekę do rozpoczęcia zajęć. Świetlice zapewnią opiekę tylko uczniom klas 1-3 - podkreśla "Rzeczpospolita".

Szkoła w dobie niepewności

- Najgorsza jest niepewność. Start szkoły lada dzień, a wielu rodziców wciąż nie wie, jak pogodzić pracę z wychowaniem dzieci i jak będzie wyglądała nauka - powiedziała cytowana przez dziennik prezes Fundacji Przestrzeń dla Edukacji Iga Kazimierczyk.

Niepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemNiepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  4. Koronawirus w podwarszawskim przedszkolu, zakażona pracownica. Miała kontakt z kilkunastoma dziećmi
  5. Podjęto nagłą decyzję, wielu Polaków będzie musiało zmienić plany. Polska ponownie na "żółtej liście"
  6. Lekarz nie mógł milczeć. Prawda o zdrowiu Kaczyńskiego przedostała się do mediów, rodzina potwierdza
Warszawiacy w końcu się doczekają? Jest nadzieja, ratusz wyjaśniaWarszawiacy w końcu się doczekają? Jest nadzieja, ratusz wyjaśniaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News