Niepokojące informacje ze szkół, kolejne wprowadzają naukę zdalną. Coraz więcej zakażeń

Autor Alicja Guz - 17 Września 2020
szkoła w SiedlcachŹródło: Google Street View

Szkoła w Siedlcach wprowadza nauczanie zdalne. Nie ona jedna. W coraz większej ilości placówek na Mazowszu pojawiają się potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W samej Warszawie już 35 osób ze szkolnego otoczenia otrzymało pozytywne wyniki testu na COVID-19.

Szkoła zawiesza zajęcia stacjonarne

Szkoła w Siedlcach wprowadza nauczanie zdalne. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach tymczasowo zawiesza stacjonarne prowadzenie działalności dydaktycznej ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną. Jak czytamy w opublikowanym rozporządzeniu: "Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oddziałów 2 ti, 3it, 2tl, 3 tt na czas od 16 do 18 września 2020r., a dla uczniów klasy 2 it do 21 września 2020r. ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach".

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
2. Waloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewano
3. Warszawa sparaliżowana, ludzie wyszli na ulice, ogromne korki. Policja próbuje opanować sytuację

W Siedlcach nauczanie zdalne

Dalej w rozporządzeniu widnieje informacja o wprowadzeniu nauczania zdalnego. "W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. Poz. 493)" informuje dyrekcja szkoły.

Dezynfekcja w szkole

Nie tylko szkoła w Siedlcach zmaga się z negatywnymi skutkami powrotu uczniów do szkół w dobie pandemii koronawirusa. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu również potwierdzono u jednej osoby zakażenie SARS-CoV-2. Chory jest pracownik placówki. W związku z tym skierowano uczniów jednej z klas i pracowników szkoły na kwarantannę, a strażacy z OSP Chrzęsne dokonali dezynfekcji budynku.

Tragedia pod Warszawą. 14-latka nie żyje. Użyła liny, porażająceTragedia pod Warszawą. 14-latka nie żyje. Użyła liny, porażająceCzytaj dalej

Coraz więcej chorych w szkołach

Również w Wołominie pojawiają się przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w szkołach. Na COVID-19 zachorował uczeń Szkoły Podstawowej nr 7. W tym przypadku decyzją Sanepidu od 14 do 19 września wszyscy uczniowie klasy, do której uczęszczał uczeń oraz ich domownicy zostali poddani kwarantannie. Co więcej, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymała również jedna osoba z III LO im. Jana Pawła II. W tej sytuacji również skierowano na kwarantannę nauczycieli oraz uczniów, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Co więcej, uczniowie czterech klas II będą realizowali naukę zdalną do 21 września. Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto również u pracownika Urzędu Miasta w Wołominie, o czym pisaliśmy wcześniej.

Koronawirus w warszawskich szkołach

Urząd m.st. Warszawy poinformował o rosnącej liczbie przypadków koronawirusa w stołecznych szkołach. - Niestety liczba zakażeń wciąż wzrasta. Tydzień temu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, a teraz mamy już 35. Pojawiają się w kolejnych jednostkach i dzielnicach. Pracujemy nad zakupem szczepionek na grypę dla wszystkich pracowników oświaty. Pieniądze trafiły już do dzielnic, niebawem ruszą zakupy. Myślę, że pierwsze rozstrzygnięcia będą za góra dwa-trzy tygodnie. Spróbujemy pomóc jeszcze w ten sposób - poinformowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Tragedia w hali produkcyjnej. Ogień odciął drogę mężczyźnie. Nie żyjeTragedia w hali produkcyjnej. Ogień odciął drogę mężczyźnie. Nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, choroba była silniejsza. Miał tylko 49 lat, wszyscy trzymali za niego kciuki
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Kilkuset uczniów trafiło na kwarantannę, a to dopiero początek. Liczba zakażonych w szkołach wciąż rośnie
  4. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  5. Warszawianka pokazała podręcznik dla dzieci w podstawówce. W internecie zawrzało
  6. Korwin-Mikke o gwałcie: “Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce”. Ekspert obala wypowiedź polityka
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News