Ministerstwo Edukacji wydało oświadczenie. Dotyczy ponad 600 tysięcy uczniów

Autor redakcja Wawa Info - 15 Sierpnia 2020
Szkoła wkrótce się zacznieŹródło: Pxhere CC0 Domena publiczna

Szkoła niebawem się rozpocznie, a Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie przekazało oświadczenie, które dotyczy ponad 600 tysięcy uczniów. Informacja widoczna na Twitterze MEN dla wielu może okazać się zaskoczeniem.

Szkoła zbliża się wielkimi krokami

Szkoła rozpocznie się tradycyjnie 1 września, przynajmniej według dotychczasowych ustaleń. Większość rodziców jednak nie będzie spokojna aż do samego końca z powodu koronawirusa i dynamicznej sytuacji w kraju. Tak naprawdę nie wiadomo, co się może się wydarzyć, zanim uczniowie faktycznie powrócą do szkół. Tymczasem MEN przekazało informację dla niemal 700 tysięcy dzieci i młodzieży. Komunikat może okazać się dla wielu osób ogromnym zaskoczeniem.

MEN wydało komunikat

Na Twitterze Ministerstwa Edukacji Narodowej pokazała się informacja o dziwo nie dotycząca szkoły, a wakacji. Choć te są już w zasadzie na finiszu, MEN opublikowało interesujące dane. Chodzi o bazę wypoczynku MEN, gdzie do tej pory zarejestrowano 20 tysięcy wyjazdów na kolonie i obozy. Oznacza to, że na wypoczynek zamierza wyjechać 653 tysięcy dzieci oraz młodzieży. Okazuje się, że jednak ani rodzice ani ich pociechy nie boją się pandemii koronawirusa i zamierzają wykorzystać lato w pełni. Po kilkumiesięcznym lockdawnie chwila wytchnienia przed powrotem do nauki na pewno ma zbawienny wpływ na wszystkich, którzy zdecydowali się wyjechać na wypoczynek.

Wakacje niedługo dobiegną końca

Mimo to wiele rodzi nadal z niepokojem obserwuje, ile nowych zakażeń przybywa każdego dnia. Wyczekują też komunikatu od ministra, gdy jednak zdecyduje się wprowadzić nauczanie zdalne. Jak na razie nie ma takich planów, jest za to zestaw zasad, które mają sprawić, że dzieci i nauczyciele będą bezpieczni podczas zajęć w szkole.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News