Zapadła nieodwracalna decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Rodzice łapią się za głowy

Autor Karolina Kraushar - 10 Sierpnia 2020
Szkoła od 1 września wraca do tradycyjnej formyŹródło: Pixabay

Szkoła od 1 września wraca do tradycyjnej formy. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej powiedział, że resort zakłada, powrót dzieci do placówek edukacyjnych po wakacjach. Polityk przekazał również, czy rodzice będą mogli decydować o tym, czy będą musieli posłać swoje pociechy do szkoły, jeśli obawiają się o ich zdrowie.

Szkoła wróci do normy?

Szkoła od 1 września? Zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej dzieci po wakacjach wrócą do tradycyjnego nauczania. - Zakładamy, że rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie 1 września w szkołach. Potem, w kolejnych dniach, będą odbywały się zajęcia w salach. Aby było to możliwe, opracowaliśmy razem z GIS i Ministerstwem Zdrowie szczegółowe wytyczne. Nie są one żadną rewolucją, były one znane już wcześniej, tylko zostały zmodyfikowane. Wytyczne zostaną przesłane do szkół - przekazał Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
2. Niemcy w wielkim pościgu za uciekającym Polakiem. Sceny jak z filmu, wszyscy zdębieli

Czy rodzice muszą puścić dzieci do szkoły?

Pojawiło się pytania, czy rodzice, którzy nie chcą posłać dzieci do szkoły, mimo to muszą to zrobić. Minister edukacji narodowej rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie. - Rodzic nie jest epidemiologiem. W proces decyzyjny dotyczący sposobu funkcjonowania szkół włączyliśmy Inspekcję Sanitarną. Tam znajdują się fachowcy, którzy będą określali, w jakich sytuacjach pobyt w szkole jest bezpieczny, a w jakich nie - zaznaczył Piontkowski.

Bezpieczny powrót do szkół

W ubiegłą środę opublikowano zasady powrotu do szkoły. "Bezpieczny powrót do szkół", to zbiór wytycznych MEN, MZ oraz GIS dla publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych. Zawierają one zalecenia dotyczące m.in. organizacji zajęć, higieny, dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u uczniów i pracowników szkoły.

Do szkoły w maseczkach?

- W nowych wytycznych nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas zajęć. Oczywiście nie będziemy tego zakazywali - tam, gdzie będzie większa grupa, powinno to obowiązywać. Natomiast podczas standardowych zajęć nie będzie to obowiązywać - powiedział minister edukacji narodowej.

Mieszkańcy wstrzymali oddech. Wypadek przy budowie metra, na miejscu kilka zastępów strażyMieszkańcy wstrzymali oddech. Wypadek przy budowie metra, na miejscu kilka zastępów strażyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Daniel Martyniuk wpadł w dziki szał. Zaczął obrażać gwiazdę TVN, pokazał niestosowny gest
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Niebywałe, policja przerwała milczenie. Jest inaczej niż wszyscy myśleli
  4. Potwierdziły się najgorsze obawy. Właśnie podano informacje, niestety nie żyje
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, do czego doszło po chrzcie, rodzice zdruzgotani
  6. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News