Pilny apel do GIS. Nie można czekać, chodzi o dzieci

Autor - 22 Sierpnia 2020
szkoła pilny apelŹródło: Fot. pixabay.com/ apurple_sparrow_art

Szkoła zacznie się za kilka dni i choć decyzja o powrocie dzieci i młodzieży do szkół zapadła już kilkanaście dni temu, wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo swoich dzieci w czasie zajęć. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska w związku z tym postanowiła skierować pismo do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z prośbą o stworzenie udogodnienia, które ułatwi pracę szkoły ze służbami sanitarnymi w przypadku pojawienia się objawów koronawirusa u pracowników placówki lub uczniów.

Szkoła zacznie się niebawem

Szkoła od pierwszego września wróci do edukacji tradycyjnej. Wiąże się to z dużym niepokojem, głównie wśród rodziców, którzy obawiają się bezpieczeństwo uczniów. Na pomysł jak usprawnić komunikację szkoły z sanepidem wpadła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, która skierowała do GIS pismo z apelem o niezwłoczne uruchomienie przy warszawskim sanepidzie infolinii dla szkół. Ma to ułatwić kontakt dyrektorom placówek ze służbami sanitarnymi w przypadku zakażenia się przez pracownika lub ucznia koronawirusem.

Dzisiaj grzeje:
1. Pasażerowie pociągu pilnie poszukiwani. Grozi im niebezpieczeństwo
2. Aż 4 tys. zł dodatku do emerytury miesięcznie. Coraz więcej Polaków ma szansę się załapać

List do sanepidu

Renata Kaznowska w liście skierowanym do GIS zauważyła, że kontakt dyrektorów placówek oświatowych ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub z właściwym państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym był utrudniony. Wiceprezydent podkreśliła, że w stolicy jest prawie 3 tysiące publicznych i niepublicznych szkół, przedszkoli, żłobków oraz placówek oświatowych, w związku z tym "w dobie walki z pandemią ważne jest wskazanie konkretnej procedury kontaktu dyrektora placówki oświatowej ze służbami sanitarnymi".

Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwoPrawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Apel w sprawie szkół

Wiceprezydent zaapelowała o niezwłoczne utworzenie przy warszawskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej infolinii, która będzie czynna siedem dni w tygodniu, od godziny 6.00 do 22.00. Będą z niej mogli korzystać dyrektorzy placówek. - Od sprawnego podejmowania decyzji będzie zależeć zdrowie i bezpieczeństwo ponad 300 tys. osób; pracowników, dzieci, uczniów oraz ich rodzin - podkreśla Kazanowska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy to koniec "Klanu", zniknie z TVP? Niepokojące wieści dla wszystkich fanów serialu, przyszłość produkcji jest niejasna
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Polityk wygadał się na temat Szumowskiego. Powiedział wszystko
  4. Tragedia na Mazowszu, nie żyje 14-latek. Zginął na oczach ojca
  5. Dantejskie sceny pod szpitalem. Kobieta błagała, by ktoś jej pomógł
  6. W niedzielę o 5:00 rozpocznie się wielka ewakuacja w Polsce. Ogromne niebezpieczeństwo

Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News