Szakale złociste nagle pojawiły się w Warszawie. Są podobne do wilków, uwaga

Autor Mateusz Dolak - 13 Października 2020
Szakale złocisteŹródło: Attis1979, CC

Szakale złociste pojawiły się w Warszawie - donosi radio Kolor i podaje, że do pracowników lasów miejskich zgłosili się mieszkańcy Wawra i Bielan, którzy twierdzili że widzieli kuzyna wilka złocistego. Pierwszy przypadek został potwierdzony przez fachowców. W Polsce szakala złocistego pierwszy raz widziano i sfotografowano w 2015 roku nad Biebrzą.

Szakale złociste w Warszawie

- Ostatnio miałam zgłoszenie, że ktoś widział szakala złocistego na krawędzi Bielan, w rejonie lasu Nowa Warszawa - powiedziała Andżelika Gackowska z lasów miejskich w programie "Tydzień w Warszawie" w radiu Kolor. Gackowska dodała, że zgłoszenie nie zostało potwierdzone, ale wie o innym zgłoszeniu z Wawra, gdzie faktycznie ujawniono obecność szakala złocistego. Widok szakala może zdziwić, ponieważ występują one głównie na Bałkanach. Pierwszy raz w Polsce gatunek ten sfotografowano w 2015 roku nad Biebrzą. - Nie jest niczym niezwykłym, żeby takie zwierze, szukając nowych terytoriów, zahaczyło o obrzeża Warszawy. Tak, jak sprawa się miała z wilkami - powiedziała Andżelika Gackowska.

Dzisiaj grzeje:
1. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
2. 152 powiaty w czerwonej strefie. Znamy nowe obostrzenia, uderzą we wszystkich mieszkańców i turystów
3. Niespodziewana zmiana w godzinach dla seniorów. Będzie dotyczyła większej liczby osób

Szakale złociste - co to?

Jak czytamy na wikipedii, szakal złocisty to gatunek drapieżnego ssaka z rodzaju wilków. Występuje w południowo-wschodniej Europie i południowej Azji do Mjanmy. Jest największym szakalem i jedynym występującym poza obszarem Afryki. Ma krótkie, złote i szorstkie futro o barwie przypominającej kolor złoty lub jasnożółty. Dorosły osobnik może mieć nawet 105 centymetrów długości i 50 centymetrów wysokości. Samce ważą od 7 do 15 kilogramów i są większe o 15 procent od samic. Z kolei czaszka szakala złocistego jest podobna w kształcie bardziej do czaszki kojota i wilka szarego niż do czaszek innych szakali.

Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcejTotalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcejCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapłacisz nawet 200 złotych. Nowy sposób naliczania opłat za śmieci to poważny cios dla rodzin
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Na miejscu jest straż, policja i ciężki sprzęt. Jedna osoba nie żyje, trwa akcja ratunkowa
  5. Wkurzona Polska Babcia ostro walczyła z policjantami. Wszystko się nagrało, hit internetu
  6. Warszawa w czerwonej strefie? Wskazują na to liczby
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News