Strefa płatnego parkowania będzie większa. Warszawiacy wściekli na Trzaskowskiego

Autor Mateusz Dolak - 15 Kwietnia 2021
Źródło: East News

6 września strefa płatnego parkowania poszerzy się o Ochotę i Żoliborz. W czwartek Rada Miasta podjęła decyzję w sprawie, którą od miesięcy forsował ratusz. Mieszkańcy Warszawy są wściekli. Po ogłoszeniu decyzji, nie oszczędzili hejtu w kierunku prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Płatne parkowanie w kolejnych dzielnicach

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego powiększa się. W 2020 roku objęła swoim obszarem część Woli i Pragi-Północ. Teraz, przyszła kolej na pozostałe dzielnice - Ochotę i Żoliborz. Pomysł spotkał się z akceptacją Rady Warszawy.

Za uchwałą rozszerzającą strefę płatnego parkowania opowiedziało się 38 radnych, 15 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

O decyzji radnych napisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski."Strefa rozszerzy się o dwie nowe dzielnice 6 września. To kolejna decyzja, która wpisuje się w nasz całościowy plan porządkowania i uszczelniania systemu płatnego parkowania w mieście" - zakomunikował prezydent Warszawy.

Nieznana substancja w Stawie Służewieckim. Akcja strażakówNieznana substancja w Stawie Służewieckim. Akcja strażakówCzytaj dalej

Prezydent tłumaczy Decyzję

W długim wpisie wyjaśnił, dlaczego rozszerzenie strefy jest konieczne. "Centralne dzielnice miasta nie są z gumy, a w naturalny sposób przyciągają codziennie tysiące ludzi – do rozmaitych urzędów, firm, do pracy, na studia, przez bliskość do centrum – z których część przyjeżdża samochodami. Przez to wolne miejsca parkingowe zapełniają się momentalnie, a bez dodatkowej „motywacji” w postaci opłaty niechętnie zwalniają się ponownie" - wyjaśnił Rafał Trzaskowski.

I dodał, że mieszkańcy Żoliborza i Ochoty nie mogą zaparkować swoich samochodów, przez "pojazdy przyjezdne". Prezydent uważa, że wprowadzenie SPPN w innych dzielnicach pozwoli na zmniejszenie natężenia ruchu, co wpłynie na jakość powietrza.

Mieszkańcy strefy będą mogli wykupić roczny abonament na parkowanie do 150 metrów od domu. Takie rozwiązanie kosztuje 30 zł rocznie. Dla bardziej wymagających wprowadzono tzw. "abonament obszarowy". Za 50 zł miesięcznie mieszkańcy będą mogli parkować na całym osiedlu lub w znacznej części dzielnicy.

Burza na Facebooku

Mieszkańcy Warszawy w sprawie płatnego parkowania są podzieleni. Na profilu Rafała Trzaskowskiego pojawiło się wiele komentarzy. Większość komentujących krytykuje zmiany.

"Już widzę te dziesiątki szczęśliwych mieszkańców Ochoty, którzy za parkowanie drugiego samochodu w rodzinie pod własnym domem z uśmiechem zapłacą 1200 rocznie Trzeba specjalnych skrzynek na listy pochwalne." "Tak, a przyjęcie maksymalnej ustawowo dopuszczalnej opłaty za śmieci to dążenie i troska Rady o to, by mieszkańcy zużywali mniej wody.
Więcej propagandy, ludzie łykną. Pora stworzyć miejsca parkingowe zamiast wydeptanych, zaniedbanych trawników z niebezpiecznymi drzewami, a nie wprowadzać dalsze opłaty, które służą wyłącznie drenowaniu kieszeni" - to tylko niektóre z wpisów, które pojawiły się w sieci.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News