Klamka zapadła. Za chwilę płatne parkowanie obejmie kolejne dzielnice

Autor - 28 Sierpnia 2020
strefa płatnego parkowania na Pradze-PółnocŹródło: zdm.waw.pl

Strefa płatnego parkowania w Warszawie rozszerza się. Teraz przyszedł czas na kolejną dzielnicę. Wyznaczono 7,8 tysiąca miejsc postojowych oraz wprowadzono kilka zmian w ruchu, sprawdź, które ulice staną się jednokierunkowe. Płatne parkingi na Pradze-Północ zaczną obowiązywać za kilka dni.

Strefa płatnego parkowania w Warszawie

Strefa płatnego parkowania na Pradze-Północ zacznie obowiązywać od 7 września. O wyznaczonych miejscach postojowych oraz zmianach w ruchu na Woli pisaliśmy już wcześniej. Teraz Zarząd Dróg Miejskich podał szczegółowe informacje o reorganizacji nowych obszarów objętych SPP czyli: Starą i Nową Pragę ograniczoną ul. Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada oraz linią kolejową i ul. Radzymińską i Folwarczną. Zmiany na Pradze-Północ objęły kilkadziesiąt ulic, około 23 kilometrów.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Minister zakażony koronawirusem. Od lat jest bliskim współpracownikiem prezydenta

Strefa płatnego parkowania zmiana infrastrukturę

- Dla każdej ulicy przygotowany został projekt nowej stałej organizacji ruchu. Obejmuje on nie tylko oznakowanie istniejących miejsc postojowych. Staraliśmy się znaleźć przestrzeń do wyznaczenia jak największej liczby miejsc parkingowych, przy zachowaniu odpowiednio szerokich chodników i bez ograniczania terenów zieleni. Dlatego część ulic stanie się jednokierunkowa, a uzyskane miejsce przeznaczymy na parkowanie - informuje ZDM. W miejscach, gdzie jest to możliwe, drogowcy zwężają szerokie pasy ruchu i wprowadzają pasy parkingowe, albo przenoszą parkowanie z chodników na jezdnię.

Jakie będą zmiany na Pradze-Północ?

W rozszerzonej strefie płatnego parkowania znajdzie się około 3,1 tysiąca wyznaczonych miejsc parkingowych. - Dodatkowo, bilans parkingowy poprawią strefy przeznaczone do parkowania tylko dla mieszkańców. To miejsca z zakazem postoju (znak B-35), który nie będzie dotyczył tylko posiadaczy odpowiedniego identyfikatora, przysługującego mieszkańcom najbliższej okolicy - wyjaśnia zarząd.

Która ulica w Warszawie wymaga pilnego remontu? Czekamy na wasze zgłoszeniaKtóra ulica w Warszawie wymaga pilnego remontu? Czekamy na wasze zgłoszeniaCzytaj dalej

Zmiany już są wprowadzane

Drogowcy wprowadzają już zmiany w oznakowaniach. W niektórych miejscach kierowcy musieli przeparkować tymczasowo swoje pojazdy, aby pracownicy mogli pomalować miejsca postojowe. ZDM wprowadza również reorganizację ruchu. Poniżej zostały przedstawione ulice na Pradze-Północ, które od 7 września staną się jednokierunkowe.

 • Bródnowska (od Szwedzkiej do 11 Listopada);
 • Kowelska (od Strzeleckiej do Kowieńskiej);
 • Środkowa (od Kowieńskiej do Strzeleckiej);
 • Środkowa (od Stalowej do Strzeleckiej);
 • Konopacka (od Strzeleckiej do Stalowej);
 • Konopacka (od Wileńskiej do Małej);
 • Mała (od Konopackiej do Inżynierskiej);
 • Wieczorkiewicza (od Markowskiej do Brzeskiej);
 • Zaokopowa (od Wileńskiej do Małej);
 • Grodzieńska (od Kosmowskiej w stronę Białostockiej);
 • Tarchomińska (od Wiosennej do Białostockiej).

Inne zmiany w organizacji ruchu

- Tak jak obiecywaliśmy podczas konsultacji społecznych, poza oznakowaniem miejsc postojowych planujemy również inne zmiany w organizacji ruchu. Ich wdrażanie zostało podzielone na etapy. Pierwszy z nich, związany z uruchomieniem strefy, zostanie wdrożony we wrześniu tego roku - przekazuje ZDM.

Największe zmiany czekają ulice:

 • Jagiellońska (parkowanie między rondem Starzyńskiego a pl. Hallera przenosimy z chodnika na jezdnię);
 • Ratuszowa (parkowanie wzdłuż ZOO przenosimy częściowo na jezdnię, poszerzając dojście do ZOO. Na odcinku od Targowej do Namysłowskiej wyznaczamy dodatkowe miejsca parkingowe na jezdni);
 • Wileńska (ruch na tej ulicy znacznie spadł po odcięciu połączenia ze Szwedzką. Dzięki temu możliwe jest wyznaczenie parkowania na bardzo szerokiej jezdni);
 • Ząbkowska (na odcinku brukowanym wyznaczamy parkowanie na jezdni i częściowo na jezdni, uspokajając na nich ruch);
 • Białostocka (na odcinku między Nieporęcką a Brzeską parkowanie przenosimy częściowo na jezdnię, poszerzając chodniki).

Źródło: zdm.waw.pl

Trzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiTrzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Magdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyło
 2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
 3. Klamka zapadła, Rafał Trzaskowski podjął decyzję. Zapowiedział ważny ruch
 4. Niewiarygodna prawda o Krystynie Pawłowicz wyszła na jaw. Niejeden smalił do niej cholewki
 5. Przykre wiadomości z Mazowsza, jest źle. Strefa czerwona i żółta w województwie
 6. Niebywałe rewelacje o matce Kaczyńskich po latach ujawnione przez "SE". Nigdy wcześniej nieznana historia
Stało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaStało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News