Od dziś zmiany na ulicach Warszawy. Większa strefa płatnego parkowania, nowe drogi jednokierunkowe

Autor Karolina Kraushar - 7 Września 2020
Strefa płatnego parkowania powiększona o Wolę i Pragę-PółnocŹródło: zdm.waw.pl

Strefa płatnego parkowania niestrzeżonego na kolejnych ulicach Pragi-Północ i Woli obowiązuje od poniedziałku 7 września. W sumie obejmie, aż 7,8 tysiąca miejsc parkingowych i 117 ulic. Utworzenie nowych stref wymagało nie tylko postawienia parkomatów, czy malowania nowych miejsc postojowych. Drogowcy musieli zmienić oznakowania na jezdniach oraz wprowadzić zmiany w ruchu.

Strefa płatnego parkowania powiększona o Wolę i Pragę-Północ

W Warszawie jest obecnie 37,3 tysięcy miejsc parkingowych. Co ciekawe, to mniej więcej tyle samo, ile w sumie mają Kraków, Poznań, Gdańsk i Łódź. Nowa strefa parkowania na Woli obejmuje teren między Okopową i Towarową a al. Prymasa Tysiąclecia wraz z ul. Grabowską. Z kolei na Pradze-Północ SPPN pojawiła się na Starej i Nowej Pradze z pominięciem Szmulowizny oraz okolic pl. Hallera.

Dzisiaj grzeje:
1. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Jedzenie z Biedronki, Lidla, McDonald's, Selgrosa i Intermarché z salmonellą
2. Konto za zero i darmowa karta. Są banki, które mogą to zagwarantować

Strefa płatnego parkowania zmieniła się po siedmiu latach

- Od siedmiu lat strefa płatnego parkowania w Warszawie nie zmieniała swoich granic. Tak jak zapowiadaliśmy, teraz powiększy się o Wolę i dużą część Pragi-Północ. To zmiany konieczne i długo oczekiwane przez mieszkańców - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Głównym celem strefy jest zapewnienie możliwości parkowania mieszkańcom danego obszaru, a także prowadzenie skutecznej polityki parkingowej.

Szarżowała na drodze, nagle zjechała na prawo. Poważny wypadek przy szkole, 23-latkę zabrało Lotnicze Pogotowie RatunkoweSzarżowała na drodze, nagle zjechała na prawo. Poważny wypadek przy szkole, 23-latkę zabrało Lotnicze Pogotowie RatunkoweCzytaj dalej

Wola i Praga ze strefą płatnego parkowania

Mieszkańcy Woli i Pragi-Północ dzięki powstałym strefom będą mogli zaparkować swoje samochody w pobliżu domu bez ponoszenia opłat na podstawie wydanego abonamentu, który kosztuje 30 zł rocznie. - Do tej pory w nowych obszarach strefy wydaliśmy blisko pięć tysięcy abonamentów. Przyjezdni za pozostawienie auta muszą zapłacić - informuje stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Takie działanie ma zachęcić do niezajmowania miejsc parkingowych na wiele godzin oraz skłonić do korzystania z komunikacji miejskiej.

Zmiany w strefie płatnego parkowania

Nowa organizacja parkowania dotyczy 68 kilometrów, 72 ulic na Woli oraz 45 na Pradze-Północ. O zmianach w ruchu na Woli oraz Pradze-Północ spowodowanych wprowadzeniem nowych stref płatnego parkowania pisaliśmy już wcześniej.

praga parkowaniewola parkowanie

Wyższe kary dla kierowców

Od 7 września nie tylko zacznie obowiązywać strefa płatnego parkowania na Pradze-Północ i Woli, kierowców czekają podwyżki mandatów. Jeśli kara zostanie opłacona w ciągu siedmiu dni, mandat wyniesie 170 złotych. W przypadku, gdy kierowca spóźni się z uiszczeniem opłaty za parkowanie zapłaci 250 złotych. - Na mój wniosek radni podnieśli stawkę do poziomu bliskiego maksymalnemu dopuszczalnemu przez ustawę, aby ograniczyć takie zachowania do minimum. Nie może być tak, że kara za brak opłaty parkingowej jest kilkukrotnie niższa niż kara za brak biletu w komunikacji miejskiej - przekazał Rafał Trzaskowski.

Malutkie dziecko samo wyszło z przedszkola. Gdzie byli dorośli?!Malutkie dziecko samo wyszło z przedszkola. Gdzie byli dorośli?!Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś weszła w życie ogromna zmiana. Wielu Polaków może załamać ręce
  2. "Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisami
  3. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Jedzenie z Biedronki, Lidla, McDonald's, Selgrosa i Intermarché z salmonellą
  4. Ogromna awantura przed sklepem. Kalumnie, przekleństwa i krzyki na całe osiedle. Mężczyzna aż zdejmował koszulę do bicia
  5. Spowodował wypadek, zginęła młoda kobieta. Na jaw wyszła porażająca prawda
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Ścieki wpływają do Wisły, rybakom to nie przeszkadza. Prezes Wód Polskich apeluje o rozsądekŚcieki wpływają do Wisły, rybakom to nie przeszkadza. Prezes Wód Polskich apeluje o rozsądekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News