Ogromne siły policji w Warszawie. Funkcjonariusze otoczyli protestujących przedsiębiorców

Autor Mateusz Kobyłka - 16 Maja 2020
strajkŹródło: wawainfo

Rozpoczęła się zapowiadana manifestacja przedsiębiorców. Na placu Zamkowym zgromadził się tłum protestujących. Policja otoczyła demonstrantów szczelnym kordonem. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje.

Rozpoczęła się manifestacja

Przez megafon przemawiał na placu Zamkowym Paweł Tanajno. - Dziękuję, że przynieśliście te wszystkie flagi. To już nie jest protest przedsiębiorców, to jest protest Polaków. - powiedział organizator. - Jesteśmy tu, aby przeciwstawić się nieodpowiedzialnej polityce rządu. - dodał. Tanajno zaapelował do policji o nieutrudnianie przemarszu. - To jest legalna manifestacja, apeluję do policji o nieblokowanie naszego marszu. - powiedział.

Dzisiaj grzeje:
1. Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się do mieszkańców Warszawy
2. Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcji

Policja wzywa do rozejścia się

Policja wydała komunikat przez megafony. - Uwaga, policja informuje. Mamy stan epidemii, proszę się rozejść. W przypadku niezastosowania się do poleceń, policja użyje środków przymusu bezpośredniego przewidzianego w takich sytuacjach. Uprzedzam, ze policja nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne poniesione w trakcie interwencji. - słychać było w komunikacie.

To kolejny protest

Manifestacja jest kolejnym majowym protestem. Poprzedni duży strajk odbył się 8 maja, wtedy również jednym z głównych inicjatorów akcji był kandydat na prezydenta RP, Paweł Tanajno. Został wtedy zatrzymany przez policję, pisaliśmy o tym TUTAJ.

Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się do mieszkańców WarszawyMocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się do mieszkańców WarszawyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzisiaj wszyscy czekali na wiadomości Ministerstwa Zdrowia. W końcu się pojawiły, są kolejne ofiary epidemii w Polsce
  2. Polski gwiazdor zaręczył się z miss. Jego przyszła żona wygląda obłędnie (FOTO)
  3. Kolejna inwestycja w Warszawie. Dotyczy wielu ważnych obiektów
  4. Mali bohaterowie z Warszawy. Uratowali 3-letniego chłopca, liczyły się sekundy
  5. Nagły zwrot w sprawie noszenia maseczek. Szumowski zmienia zdanie
  6. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteścieWielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteścieCzytaj dalej

Następny artykuł