Wyjątkowa inicjatywa grupy mediowej Iberion i warszawskiego Ratusza. Wyświetlili czerwony piorun na PKiN w ramach solidarności z kobietami

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Października 2020
strajk kobietŹródło: fot. Piotr Dębski

Grupa mediowa Iberion otwarcie popiera strajk kobiet, wywołany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. Wraz z warszawskim Ratuszem Iberion wpadł na wyjątkowy pomysł - o 17:30 na elewacji Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej wyświetlono czerwoną błyskawicę na czarnym tle. To powszechnie znany symbol, kojarzony z ruchem "wściekłych Polek", rozgoryczonych i rozjuszonych najnowszym wyrokiem TK.

Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Czytaj dalej

Symbol Strajku Kobiet pojawił się na PKiN-ie!

Grupa mediowa Iberion, wydawca 15 internetowych portali tematycznych, w porozumieniu z warszawskim Ratuszem, w geście solidarności z kobietami wyświetliła na Pałacu Kultury i Nauki czerwony piorun, symbol Strajku Kobiet. Czerwona błyskawica pojawiła się na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w piątek 30 października o godzinie 17:30. Będzie dumnie świecić się do godziny 24. - W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie, nie jesteście same - komentuje akcję grupy Iberion i warszawskiego Ratusza Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Solidarność ze wszystkimi kobietami

- Wolność jest jedną z wartości, które powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję na Pałacu Kultury i Nauki - mówi prezes grupy Iberion Albert Wójcik.

"Będziemy wspierać kobiety w tej walce, do samego końca"

- Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Kobiety w tej walce, do samego końca - dodaje członek zarządu grupy mediowej Iberion Maksymilian Tomanek. Grupa mediowa Iberion już w zeszły czwartek, 22 października, tuż po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w geście solidarności z kobietami, jako pierwsza firma w Polsce umieściła czerwony piorun zarówno w logotypie firmy, jak i w logotypach wszystkich 15 wydawanych przez nią portali internetowych.

Dzień wolny w środę 28.10

W grupie mediowej Iberion pracuje ponad 60 kobiet. W środę 28 października wszystkie otrzymały dodatkowy, płatny dzień wolny od pracy. Iberion to grupa mediowa będąca wydawcą 15 portali tematycznych. W jej skład wchodzą internetowe serwisy: turyści.pl. pacjenci.pl, antyfake.pl, światzwierzat.pl, biznesinfo.pl, lelum.pl, wawainfo.pl, smakosze.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, światradości.pl, techgame.pl.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News