Pilne oświadczenie w sprawie Strajku Kobiet. Zbigniew Ziobro napisał o surowych konsekwencjach

Autor Mateusz Dolak - 22 Listopada 2020
Policjanci zgromadzeni przed Sądem Okręgowym w WarszawieŹródło: Piotr Molecki/East News

Zbigniew Ziobro wydał pilne oświadczenie w sprawie strajków kobiet w Warszawie. Zapowiada, że wszystkie osoby, które ujawniły tożsamość policjantów spotkają surowe konsekwencje. Sprawą ma zająć się Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoJutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoCzytaj dalej

Oświadczenie

Oświadczenie Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości pojawiło się na Twitterze w niedzielę. Zbigniew Ziobro zaczął od tego, że "zagwarantowanie policjantom bezpieczeństwa, zwłaszcza tym, którzy walczą z najgroźniejszymi, najbardziej niebezpiecznymi przestępcami, jest sprawą kluczową".

Jak dodał, "narażając własne życie na służbie, funkcjonariusze mają prawo żyć bez obaw, gdy wracają do swoich domów i bliskich. Im i ich rodzinom należy się poczucie bezpieczeństwa, zapewniane zwłaszcza ze strony Państwa, któremu służą."

Zarzucił też, że ich bezpieczeństwo narażają polscy parlamentarzyści. "Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych" - napisał Ziobro.

Dzisiaj grzeje:
1. Luksusowe auto zawisło na torowisku. Strażacy musieli przyjechać bardzo szybko
2. Polsat ujawnia: jednak nie będzie zakazu. Gigantyczna nadzieja dla tysięcy Polaków na zimowy sezon urlopowy
3. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji

Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późnoPolicjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późnoCzytaj dalej

Będą konsekwencje

Ziobro przypomina, że ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo. "Polskie Państwo ma obowiązek chronić policjantów. Dlatego poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy. Wolność to odpowiedzialność. Nikt nie jest z niej zwolniony i każdy ponosi konsekwencje swojej nieodpowiedzialności" - podsumował Minister Sprawiedliwości.

Powyższe oświadczenie to reakcja na upublicznienie w sieci wizerunku policjantów, którzy użyli tzw. "przymusu bezpośredniego" wobec osób demonstrujących w środę w Warszawie. Przypomnijmy, że tego dnia miała odbyć się "Wielka blokada Sejmu", ale funkcjonariusze zablokowali jego okolice. W efekcie tłumy rozeszły się po ulicach stolicy.

Doszło do sytuacji w których nieumundurowani policjanci używali gazu i pałek teleskopowych wobec uczestników zgromadzeń. Gorąco było między innymi na placu Powstańców Warszawy (obok siedziby programów informacyjnych TVP), czy w Al. Jerozolimskich.

Protesty Kobiet

Od 22 października kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie delegalizujące przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, w Warszawie i całej Polsce trwają protesty kobiet i osób, które sprzeciwiają się tej decyzji.

Na najbliższy poniedziałek 23 listopada Warszawski Strajk Kobiet zapowiada kolejną akcję w stolicy. Równo o godzinie 16 protestujący znów pojawią się na ulicach. "Tym razem, dlatego że pogoda trochę gorsza, spotykamy się samochodami." - napisali na Facebooku organizatorzy.

Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacjiNowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Twarz jest odzwierciedleniem stanu zdrowia. Niektóre zmiany mogą być objawem poważnych chorób
  2. Pracował w pogotowiu i podawał się za ratownika. Jeździł karetką... bez prawa jazdy
  3. Policjanci zostali pilnie wezwani przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  4. Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie
  5. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowców
  6. Po pytaniu Drzyzgi do Steffena Möllera wszyscy zdębieli. Zażenowania nie kryła nawet Woźniak-Starak
  7. Kolejna sieć sklepów przechytrzyła zakaz handlu. Będzie otwarta w każdą niedzielę

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News