Niesamowite wydarzenie na Stadionie Narodowym. Czegoś takiego jeszcze nie było

Autor Karolina Kraushar - 30 Lipca 2020
Stadion NarodowyŹródło: Wikipedia, By Przemysław Jahr, Praca własna CC

Stadion Narodowy przejdzie niemałą metamorfozę. Już za kilka dni na płycie areny pojawią się polskie i bolszewickie okopy, a pomiędzy nimi stanie imponująca scena, na której wystąpią wybitni polscy artyści m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski czy Kasia Cerekwicka. Na tym jednak nie koniec. Do tego na stadionie narodowym pojawią się dziesiątki koni i kilkuset statystów. Czeka nas spektakularne widowisko historyczne, jakiego jeszcze nie było.

Stadion Narodowy zmieni się w pole bitwy

Stadion Narodowy już niedługo przeniesie uczestników niezwykłego spektaklu do przeszłości, a dokładnie do 1920 roku. "1920. Wdzięczni bohaterom" to multimedialny spektakl organizowany przez PGE Narodowy w Warszawie dokładnie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920. - Dzięki wydarzeniu historia zostanie przedstawiona w sposób zajmujący i nowoczesny - zapewnia Monika Borzdyńska, Dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu PGE Narodowy.

Dzisiaj grzeje:
1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Konie, pojazdy historyczne i Orkiestra Polskiego Radia na Stadionie Narodowym

Aranżacja widowiska oraz scena zajmą ponad siedem tysięcy metrów kwadratowych. Na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć kilkudziesięciu artystów. - W rolę marszałka Józefa Piłsudskiego wcieli się Jarosław Gajewski, a oficera Michaiła Tuchaczewskiego odegra Wojciech Brzeziński. Nie zabraknie też setki rekonstruktorów, koni i pojazdów historycznych. Będzie również las, gra świateł i dźwięków w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia - powiedziała Monika Borzdyńska.

Na Stadionie Narodowym usłyszymy teksty m. in. Grechuty i Osieckiej

Widzowie będą mogli poznać bohaterów, przebieg bitwy i sytuację międzynarodową dzięki wykorzystaniu m. in. wizualizacji, animacji komputerowych, technik projekcyjnych, fotograficznych i filmowych materiałów archiwalnych, komentarzy narratora, jak również scen aktorskich i grup rekonstrukcyjnych. Widzowie usłyszą także muzykę z tekstami najwybitniejszych polskich poetów i twórców piosenek m.in. Cypriana Kamila Norwida, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana i Romana Kołakowskiego. Z kolei na scenie zaśpiewają m.in. Olga Szomańska, Maciej Balcara, Mateusz Ziółko, czy Michał Kowalonko. Nie zabraknie również tradycyjnych pieśni żołnierskich i patriotycznych, które wykona chóru Sound'nGrace.

Kierowcy mogą zapłacić nawet pięć razy więcej. Chodzi o wysokość kary za nieopłacone parkowanie w strefieKierowcy mogą zapłacić nawet pięć razy więcej. Chodzi o wysokość kary za nieopłacone parkowanie w strefieCzytaj dalej

Na Stadionie Narodowym będzie bezpiecznie

- Będzie to pierwsze tak duże wydarzenie w tym roku na PGE Narodowym. Dołożyliśmy największych starań, aby było efektowne i przede wszystkim bezpieczne. Dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów. Ograniczeniu uległa liczba gości, udostępniliśmy tylko część miejsc w sektorach dostępnych dla publiczności. Aby zachować bezpieczną odległość pomiędzy uczestnikami w trakcie wydarzenia, sprzedawane będą bilety numerowane tak, aby między osobami pozostawały wolne fotele. Mimo ograniczeń w liczbie goście uruchomimy wszystkie bramy wejściowe na stadion, aby goście mieli komfort i czuli się bezpiecznie - przekazała Marzena Małek, Członek Zarządu operatora PGE Narodowego.

Bilety na widowisko

Niezwykłe wydarzenia odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 20.30 i będzie transmitowane na antenie TVP. Dodatkowo zagorzali fani historii będą mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym widowisku na żywo. Jego specjalnie przygotowana, skrócona wersja będzie powtarzana przez 4 dni od 20 do 23 sierpnia na Stadionie Narodowym. Wydarzenie będzie biletowane, a ceny biletów zaczynają się dziesięciu złotych i można je zakupić na stronie: www.1920.pgenarodowy.pl.

Mężczyzna odprowadzał ścieki do Wisły. Sprawa trafiła do sąduMężczyzna odprowadzał ścieki do Wisły. Sprawa trafiła do sąduCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły apel Mateusza Morawieckiego. Premier zwrócił się do wszystkich Polaków
  2. Jacek Kurski przerwał milczenie. Nawiązał do TVP i powiedział kilka słów o wyborach, których nikt się nie spodziewał
  3. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
  4. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  5. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  6. Mocne słowa prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zaplanowanego na sobotę marszu
  7. Największy polski bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna
Nietrzeźwy kierowca wjechał na posesję. Zdemolował podwórko i uciekłNietrzeźwy kierowca wjechał na posesję. Zdemolował podwórko i uciekłCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł