Dziennikarz ujawnił co dzieje się w szpitalu "na Narodowym" i jak pracują tam lekarze. "Wstyd"

Autor Mateusz Dolak - 21 Listopada 2020
Szpital na Stadionie NarodowymŹródło: East News

Paweł Reszka z "Polityki" umieścił na swoim Facebookowym profilu rozmowę z lekarzem, który zatrudnił się w tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym. Dziennikarz ujawnia jak naprawdę wygląda opieka nad pacjentami i w jakich warunkach mieszkają lekarze. Jest to zupełnie inny obraz, niż ten który panuje w większości szpitali walczących z koronawirusem.

Szpital na Stadionie Narodowym

Paweł Reszka swój wpis zatytułował - "Jak się leczy na Stadionie".

Dziennikarz twierdzi, że rozmawiał z doktorem, który zaprosił go do pięciogwiazdkowego hotelu w Warszawie. Według jego relacji, to tam zakwaterowano personel medyczny szpitala tymczasowego.

Zacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na uliceZacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na uliceCzytaj dalej

"Na Narodowym – są nowoczesne respiratory, najdroższy sprzęt medyczny, ale prawie nie ma pacjentów. Niektórzy lekarze dyżurują w pustych sektorach. Zarobki personelu są wysokie, koszty funkcjonowania ogromne: - Chciałem panu o tym opowiedzieć, bo mi wstyd, że w tym uczestniczę. Oto zapis rozmowy:" - napisał na Facebooku Reszka.

DZISIAJ GRZEJE:
1.
Pilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coli
2. Już wkrótce będą mogli odetchnąć z ulgą. Rząd za polską granicą zapowiada znoszenie ograniczeń
3.Wielkie "majteczki w kropeczki" zawisły na ministerstwie. Policja ruszyła do akcji natychmiast

Poniżej publikujemy cały wpis dziennikarza:

Premier powiedział co z wyjazdami na Boże Narodzenie. Jasny komunikat i apel do PolakówPremier powiedział co z wyjazdami na Boże Narodzenie. Jasny komunikat i apel do PolakówCzytaj dalej

Pierwszy szpital tymczasowy

Na Stadionie Narodowym w Warszawie funkcjonuje pierwszy w kraju szpital tymczasowy dla pacjentów z koronawirusem. Tego rodzaju placówki powstające z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego w każdym województwie mają zagwarantować, że w przypadku przeciążenia służby zdrowia w szpitalach nie zabraknie miejsc dla chorych na COVID-19.

Docelowo w szpitalu na Stadionie Narodowym ma się znajdować 1200 łóżek. Na razie jest ich kilkaset. Jest to dopiero wstępna faza jego działania i póki co przyjmowani są tam tylko niektórzy pacjenci zakażeni koronawirusem.

Kto może trafić do szpitala?

Jak pisaliśmy na Wawa Info, hospitalizacja możliwa jest przy spełnieniu następujących warunków: rozpoznania COVID-19, podania informacji czy i w jakim zakresie pacjent wymaga tlenoterapii, przekazania wyników badania obrazowego płuc oraz braku "ostrych i przewlekłych chorób współistniejących, wymagających leczenia specjalistycznego".

Przeniesienie do szpitala tymczasowego niemożliwe jest również m.in. w przypadku pacjenta w stanie ostrej psychozy.

Haniebna petycja trafiła do sieci. Awantura o ośrodek dla bezdomnych i uzależnionychHaniebna petycja trafiła do sieci. Awantura o ośrodek dla bezdomnych i uzależnionychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Przyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczenie
  2. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  3. Dziewczynka spadła z trzeciego piętra
  4. Premier powiedział co z wyjazdami na Boże Narodzenie. Jasny komunikat i apel do Polaków
  5. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowców
  6. Żałoba w TVP. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, przegrał walkę z koronawirusem
  7. Za wysłanie jednego SMS-a mieli otrzymać gotówkę. Tysiące ludzi może mówić o wielkim nieszczęściu

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News