Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegóły

Autor Julian Bakuła - 9 Listopada 2020
Wjazd karetki do szpitala na Stadionie NarodowymŹródło: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

W ubiegłym tygodniu do szpitala na Stadionie Narodowym trafił pierwszy pacjent. Warunki panujące w placówce, która ma zagwarantować, że w szpitalach nie zabraknie miejsc dla chorych z koronawirusem, budzą zdziwienie pierwszych pacjentów.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

Szpital na Stadionie Narodowym

Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl, w środę (04.11) szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie przyjął pierwszego pacjenta. Aktualnie hospitalizowanych jest tam kilkanaście osób, a ich relacje dotyczące warunków panujących w szpitalu mogą budzić zdziwienie.

Podczas gdy stołeczne karetki pogotowia stoją w wielogodzinnych kolejkach przed szpitalami, w których brakuje miejsc dla pacjentów z koronawirusem, szpital na Stadionie Narodowym jest na wpół opustoszały.

Czy wielka mobilizacja jest kłamstwem?

Według portalu warszawa.naszemiasto.pl lekarzom pracującym na Stadionie Narodowym w 12-godzinnych zmianach pomagają żołnierze wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej, jednak w szpitalu nie widać wielkiej "mobilizacji". Jedną zmianę tworzy około 20 medyków.

Z obserwacji pacjentów hospitalizowanych na Stadionie Narodowym wynika, że trafiają tam tylko i wyłącznie "łagodne przypadki" zakażenia koronawirusem. - Wczoraj wypisano jedną osobę, a przywieziono dwie kolejne. Od lekarza słyszałem, że w tak naprawdę wszyscy moglibyśmy leczyć się w domu, ale wielki szpital na Narodowym musi działać, chociaż do końca jeszcze nie jest na to gotowy. Presja medialna - przywołuje słowa jednego z pacjentów portal warszawa.naszemiasto.pl.

O zastanawiającym kluczu doboru pacjentów, którzy kwalifikują się do hospitalizacji w szpitalu na Stadionie Narodowym, informują także sami ratownicy medyczni. "Próbowaliśmy przekazać pacjentów na stadion. Kwalifikacja: - pacjent, który samodzielnie je i chodzi do oddalonej toalety - bez istotnych schorzeń towarzyszących - nie wymaga więcej niż 3 litrów tlenu - nie ma wysokiej gorączki Chyba koncert Zenka organizują" - napisał jeden z nich na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:
1.Ma się zacząć punkt 16 w Warszawie. Ujawniono dokładny plan
2. Pozamiatane. Wyjawił całą prawdę o godzinie policyjnej w Polsce. Nie przebierał w słowach
3. Każda rodzina będzie musiała zapłacić po 200 zł miesięcznie. Będzie u nas drożej niż w Niemczech

Dantejskie sceny w galeriach handlowych. Ludzie kłócą się o wejście do sklepów, ogromny tłumDantejskie sceny w galeriach handlowych. Ludzie kłócą się o wejście do sklepów, ogromny tłumCzytaj dalej

Szpital świadectwem sprawności rządu

Chociaż szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym faktycznie przyjmuje już pierwszych pacjentów, to jednak wiele wskazuje na to, że nie jest jeszcze w pełni przygotowany do funkcjonowania, a rządowi po prostu zależy na stworzeniu wrażenia szybkiego i sprawnego reagowania na rozwój epidemii.

- Szpital Narodowy jest świadectwem tego, że państwo robi i będzie robić wszystko, żeby móc leczyć Polaków - komentował premier Morawiecki pod koniec października. Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej wyraził swój zachwyt tempem budowy szpitala.

Szpital w trybie fasadowym

Według portalu warszawa.naszemiasto.pl sale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu na Stadionie Narodowym są wciąż jeszcze niegotowe. Ponadto z 1200 łóżek, które mają się tam znaleźć, na razie dostępnych jest jedynie 300. Także aktualna ilość sprzętu znajdującego się w szpitalu tymczasowym nie wystarczyłaby do obsłużenie kilkuset pacjentów.

Tryumfalne tony, w jakie uderzyli wspólnie premier Morawiecki z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, mogły więc być przedwczesne. - Jesteśmy dzisiaj w takiej sytuacji, że szpital tymczasowym to już nie jest opcja rezerwowa, to już jest realna pomoc, realne narzędzie rozwiązywania problemu, który będziemy mieli w perspektywie tygodnia bądź dwóch - mówił sam minister Niedzielski pod koniec października. Tymczasem w świetle doniesień portalu warszawa.naszemiasto.pl w połowie listopada ta "realna pomoc" póki co wciąż wydaje się w dużej mierze fasadowa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości
  2. Planujesz kupno samochodu? Nadchodzi idealny moment - ekspert zdradza, dlaczego
  3. Sklepy właśnie ogłosiły. Kolejne zmiany w godzinach robienia zakupów
  4. Niespodziewanie w nocy ogłosili decyzję. Kompletna zmiana planów, wiadomo jak będzie wyglądał 11 listopada
  5. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News