SOR w Nowym Dworze Mazowieckim zamknięty. Jeden z pacjentów zakażony koronawirusem

Autor Mateusz Dolak - 22 Marca 2020
Nowodworskie Centrum Medyczne Źródło: Nowodworskie Centrum Medyczne

SOR w Nowym Dworze Mazowieckim został zamknięty. Wszystko z powodu pacjenta, który przebywał w Nowodworskim Centrum Medycznym. U mężczyzny wykryto koronawirusa.

Koronawirus w szpitalu

- Mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u pacjenta leczonego w Nowodworskim Centrum Medycznym. To mieszkaniec sąsiedniej gminy. Trwa identyfikacja osób, które miały z nim kontakt. Jestem w stałym, bezpośrednim kontakcie z dyrektorem placówki. Apeluję, przestrzegajmy wszystkich zaleceń i nie poddawajmy się panice. Zostańmy w domu - przekazał burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.

Pacjent po badaniu na koronawirusa uciekł do metra. Akcja policji na Pacjent po badaniu na koronawirusa uciekł do metra. Akcja policji na "Politechnice", trwa dezynfekcja stacjiCzytaj dalej

Zamknięty SOR

Jak podał szpital, zakażony pacjent to mieszkaniec gminy Jabłonna, który przebywał na oddziale chorób wewnętrznych. - Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział chorób wewnętrznych oraz czasowym zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W chwil obecnej podejmowane są wszelkie stosowne działania - czytamy w komunikacie NCM.

Koronawirus w Polsce

Do 22 marca obecność koronawirusa potwierdzono u 634 pacjentów. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych dwóch osobach które zmarły z powodu COVID19. Nie żyje 43-letni kierowca autobusu PKP Grójec oraz 37-letnia pacjentka, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. Łącznie w całym kraju zmarło siedem osób.

Koronawirus w Polsce i na Mazowszu. Kolejne bariery przekroczoneKoronawirus w Polsce i na Mazowszu. Kolejne bariery przekroczoneCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała
  3. Policja i prokurator w parku Moczydło. Zwłoki kobiety pływały w stawie na Woli
  4. Wybuch w kamienicy w Pruszkowie. Strażacy ewakuowali 18 osób, jedna jest ranna
  5. Na jego msze przychodziły tłumy, on do końca walczył z chorobą. Nie żyje ksiądz Piotr Pawlukiewicz
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Następny artykuł