Strasznie smutne wiadomości. Doszło do wypadku, sokół zderzył się z wieżowcem. Nie żyje

Autor Alicja Guz - 12 Czerwca 2020
sokół z Pałacu KulturyŹródło: screen, webcam.peregrinus.pl

Życie sokolej rodziny, która mieszka pod iglicą Pałacu Kultury i Nauki, dzięki zainstalowanym w gnieździe kamerom może oglądać każdy. Młode sokoły niedawno rozpoczęły naukę latania. Podczas kolejnej próby opuszczenia gniazda jeden z nich - Śmigły, zderzył się z pobliskim wieżowcem. Nie przeżył tego. Z kolei jego siostra, Syrenka, spadła na dach Złotych Tarasów. Uratowali ją pracownicy centrum handlowego.

Sokola rodzina w Pałacu Kultury

Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że w gnieździe pod iglicą Pałacu Kultury wykluły się trzy młode ptaki. Para sokołów (Franek i Gigi), które zamieszkały w gnieździe 43. piętrze PKiN, 23 kwietnia powitały na świecie dwa pierwsze pisklęta, a nazajutrz trzecie. Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ" ogłosiło konkurs na imiona dla ptasich dzieci. Zwycięskie imiona to: Śmigły, Wawer i Syrenka.

Dzisiaj grzeje:
1. Gdzie spędzić długi weekend w Warszawie? Podajcie gdzie wyjeżdżacie
2. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też

Młode sokoły uczą się latać

Dzięki kamerom zainstalowanym w gnieździe każdy może oglądać i poznawać codzienne życie i zwyczaje warszawskich sokołów. 4 czerwca Stowarzyszenie "SOKÓŁ" poinformowało, że młode ptaki rozpoczęły naukę latania. „Pałacowa młodzież już lata. "Wczoraj pierwszy wyskoczył Śmigły i szczęśliwie po 9 godzinach wrócił do gniazda. Dziś na wylot zdecydowała się Syrena, trochę niefortunnie, bo zamiast z barierki, wyleciała z rynny, chwilę później Wawer, pięknie wybił się z belki. Teraz czekamy na ich szczęśliwy powrót" informowali na Facebooku.

Smutna informacja

Niestety, dzień później pojawiła się informacja o śmierci jednego z młodych sokołów - Śmigłego, który zderzył się z pobliskim wieżowcem. - Jeden z sokołów na PKiN nie żyje - napisało stowarzyszenie. Fani sokolej rodziny o wypłoszenie młodych ptaków z gniazda oskarżyli pracowników, którzy tego dnia pracowali na iglicy PKiN.

Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaMężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaCzytaj dalej

Prace przy iglicy nie miały z tym związku

Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ" od razu odniosło się do oskarżeń. "Najprawdopodobniej nie miało to związku z wyjściem ludzi na iglicę, ponieważ ten osobnik już dzień wcześniej latał i powrócił do gniazda. Niestety takie przypadki się zdarzają. Młoda samica się odnalazła, czekamy na drugiego samca. Wyjście ludzi na iglicę w tej chwili wyjaśniamy. Z formalnego punktu widzenia prace na iglicy były zaplanowane wcześniej przy uzyskaniu niezbędnych zgód. Niestety nie zadziałał gdzieś przepływ informacji nt lęgu sokołów" wyjaśniało stowarzyszenie w mediach społecznościowych.

Dwa młode sokoły wróciły do gniazda

Drugi sokół, Wawer wrócił do gniazda, natomiast jego siostra Syrenka spadła na dach Złotych Tarasów. Ptaka znaleźli pracownicy z obsługi centrum handlowego. Sokole dziecko wraca powoli do zdrowia, czego dowodem jest filmik opublikowany na facebookowym profilu Stowarzyszenia "SOKÓŁ".

Uwaga. Nadciągają ogromne upały. Termometry pokażą rekordowe wartościUwaga. Nadciągają ogromne upały. Termometry pokażą rekordowe wartościCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  2. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze
  3. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  4. Zaskakujące wyniki sondażu. Wyszło, co Polacy sądzą o obostrzeniach
  5. Burza zalała Warszawę. Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej
  6. Porażające sceny na procesji z okazji Bożego Ciała. Ręce opadają
Premier podjął decyzję. Granice Polski znów będą otwarte. Padła konkretna dataPremier podjął decyzję. Granice Polski znów będą otwarte. Padła konkretna dataCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News